Na úvod ME čeká české basketbalistky tradiční soupeř z Běloruska

Skončit do pátého místa a vybojovat postup na světový šampionát. Takové přání mají před startem mistrovství Evropy české basketbalistky, jejichž prvními soupeřkami budou hráčky Běloruska. Sobotní utkání začíná ve francouzském Trélazé v 18 hodin a 30 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky v přípravném utkání s Ukrajinou. Vlevo Veronika Bortelová | Foto: ČBF .

První trénink v zápasové hale v Trélazé absolvoval český tým pouhý den před začátkem turnaje. Pocity z místní palubovky však mají hráčky pozitivní.

„Je to tu příjemné. Hala je 14 dnů otevřená, je nová, což je i vidět. Trošku mi to připomíná halu v Karlových Varech. Podle toho, co trenéři hodnotili, tak i trénink vypadal docela dobře,“ říká Veronika Bortelová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Pavel Petr pozval k mikrofonu Veroniku Bortelovou, kapitánku českého basketbalového výběru

Česká rozehrávačka odmítá, že by na tým dolehla před úvodním duelem šampionátu předzápasová nervozita.

„Všichni si uvědomují, o co tady jde, ale že by tu byl nějaký stres, nebo že bychom byly nervózní, to se říct nedá. Prostě se budeme soustředit na svoji hru. Pokud předvedeme to, na co máme a co je v našich silách, tak to vyjde.“

Velice důležité bývá na turnajích první utkání, především pro pohodu a psychický stav uvnitř týmu.

„Když se vyhraje první zápas, tak je jasné, že to tým zvedne. Hned se hraje lépe,“ vysvětluje pětatřicetiletá basketbalistka.

Českým cílem je 5. místo

Jako první změří síly s českou reprezentací výběr Běloruska. To je pro tým kouče Blažka častý soupeř, se kterým se Češky střetly jak na mistrovství Evropy, tak na světovém šampionátu před dvěma lety.

„Určitě se známe dobře. Náš tým se od mistrovství světa trochu změnil, takže pro ně možná budou některé hráčky ze začátku nečitelné. Bělorusko je silné pod košem. Mají velmi kvalitní, silové, dlouhé hráčky, takže nebezpečné jsou. Myslím, že jejich největší síla je zpod koše,“ hledá Bortelová silné stránky běloruského soupeře.

Cílem českých basketbalistek je postup na mistrovství světa. K tomu je ovšem potřeba obsadit minimálně 5. místo.

„Zatím je dost daleko. Musíme jít krůček po krůčku,“ dodává k českým ambicím kapitánka Veronika Bortelová.

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme