Plavci Thorpovi první start na kraulové stovce po osmi letech nevyšel

Slavný australský plavec Ian Thorpe má za sebou první start v závodu na sto metrů volný způsob po osmi letech. Ten se mu ale nepovedl. Na Světovém poháru v Pekingu nepostoupil do finále a časem 50,21 sekundy skončil až patnáctý. Ze svých čtyř startů po návratu tak z rozplaveb prošel pouze jednou.

Ian Thorpe zažil úspěšný návrat k aktivní kariéře

Ian Thorpe zažil úspěšný návrat k aktivní kariéře | Zdroj: Reuters

Pětinásobný olympijský vítěz, který se k závodění vrátil po pěti letech kvůli olympijským hrám v Londýně, zatím postoupil do finále pouze v závodu na polohové stovce v Singapuru minulý týden. Tam nakonec doplaval sedmý. Na motýlkářské stovce už se mu postoupit nepovedlo stejně jako v Pekingu na kraulařské stovce, navíc neuspěl ani v polohovém závodu na sto metrů.

V Pekingu ztratil na kraulařské stovce na nejrychlejšího krajana Morgana Richardsona 2,1 sekundy, k postupu do finále mu chybělo půl sekundy. Před svým návratem plaval naposledy závod na sto metrů volný způsob v roce 2003 - tehdy byl téměř o tři sekundy rychlejší. V polohovce skončil devátý, k účasti ve finále mu chyběly jen dvě setiny sekundy.

Devětadvacetiletý Australan ale zklamaný nebyl. Podle něj by bylo absurdní čekat, že hned začne vyhrávat, když nezávodil pět let. Závěrečné závody Světového poháru jsou na programu o víkendu v Tokiu. Tam chce Thorpe být rychlejší.