Plavecká soutěž měst popularizuje sport napříč generacemi

21 tuzemských krytých bazénů se zatím přihlásilo do letošního ročníku Plavecké soutěže měst, jehož mediálním partnerem je Český rozhlas. Akce pořádaná 1. října chce připomenout široké veřejnosti, že kondiční plavání je celoročně i celoživotně provozovatelnou pohybovou aktivitou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bazén v Debrecínu přinesl českému plavání historický úspěch | Foto: Michal Jurman

„Možnost zaplavat si je dnes menší než v klasických bazénech,“ komentuje Jana Boubínová z Asociace plaveckých škol současný trend, Který spíše než na kondiční plavání sází na vodní radovánky všeho druhu.

„Dokonce se objevují i aquaparky, které nemají k dispozici plavecký bazén, což považuji za trošku nešťastnou volbu. Plavecký bazén by měl být základem, pořád se mluví o jednom z nejzdravějších sportů,“ připojuje se zástupce ředitele Aquaparku v Berouně Antonín Marx.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednou z bašt letošního ročníku Plavecké soutěže měst bude Beroun

Právě Aquapark v Berouně patří už pěkných pár let k pravidelným účastníkům podzimní Plavecké soutěže měst. Může se pochlubit nejen poháry pro vítěze, ale především bezvadnou atmosférou, která tuto akci provází.

Plavci všeho věku na soutěže v Berouně těší. „Naučili jsme obyvatele Berouna chodit do bazénu, naučili jsme je pohybu a dlouhou dobu jsme pracovali s věkovou kategorií seniorů. Navázali jsme na spolupráci se zdravotními pojišťovnami a připravili jsme hodiny, kdy mají zvýhodněné vstupné,“ vysvětluje Marx.

„Chtěli jsme, aby to tu měli jako společenskou událost a zůstali aktivní. Při té příležitosti využijí možnost i možnost reprezentovat město,“ ví ze zkušenosti zástupce ředitele berounského bazénu.

Ne náhodou patří Beroun k protagonistům Plavecké soutěže měst. A letošní ročník pořádaný ve středu 1. října asi nebude v tomto směru výjimkou. „Prvotním zájmem je dál lidem možnost si zaplavat. Ukázat jim, že plavání je příjemné i zdravé,“ uzavírá Antonín Marx.

Aleš Procházka, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme