Před závěrečným kolem je v čele golfového Masters v Augustě dvojice Snedeker, Cabrera

Američan Brandt Snedeker a Argentinec Ángel Cabrera společně vedou před závěrečným kolem golfové Masters, první major sezony. Oba mají zatím skóre sedm ran pod par. O čtyři rány za nimi je v Augustě sedmý Tiger Woods.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brandt Snedeker útočí v Augustě na svůj první titul kategorie major | Zdroj: Reuters

Šampion Masters z roku 2009 Cabrera zahrál ve třetím kole 69 ran stejně jako Snedeker. Před závěrem turnaje je pronásleduje trojice Australanů - o ránu zpět je třetí Adam Scott a o čtvrté místo se dělí Jason Day a Marc Leishman.

Zatímco Cabrera už vyhrál vedle Masters i US Open (2007), Snedeker útočí na svůj první titul kategorie major. "Dvaatřicet let se na tohle připravuji a učím se. Nejsem tady, abych skončil dobře, abych byl do pěti, ale přijel jsem vyhrát," řekl Snedeker, který už v Augustě ve finále před pěti lety vedl a pak skončil třetí.

„Kachna“ Cabrera je zatím v Augustě největším překvapením

"Závěr je vždycky o trpělivosti a precizním provedení. Na tomhle turnaji je důležité vědět, kde se dá ztratit. Tyhle zkušenosti moc pomáhají," řekl až 269. hráč světa Cabrera, přezdívaný kvůli chůzi Kachna, který hraje už své čtrnácté Masters.

Z sedmého místa bude útočit v závěrečném kole Američan Tiger Woods, který unikl po druhém kole diskvalifikaci a za chybný drop dostal pouze dva trestné údery. V sobotu zahrál Woods dvě rány pod par a udržel si tak naději na útok na svůj patnáct majorový triumf.

"Jsem ve hře, ztrácím čtyři rány a mám docela dobrou příležitost vyhrát," řekl Woods, který nikdy nevyhrál major útokem ve finále ze zadních pozic.

Golfový turnaj Masters kategorie major v americké Augustě - po 3. kole:

1. Snedeker (USA) 209 (70+70+69) a Cabrera (Arg.) 209 (71+69+69), 3. Scott 210 (69+72+69), 4. Leishman 211 (66+73+72) a Day (všichni Austr.) 210 (70+68+73), 6. Kuchar 212 (68+75+69), 7. Woods (oba USA) 213 (70+73+70) a Clark (JAR) 213 (70+76+67).

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme