Silniční závod cyklistů vyhrál v Londýně překvapivě Vinokurov, Kreuziger 15.

Silniční závod cyklistů s hromadným startem ovládl jeden z nejzkušenějších jezdců ve startovním poli. Kazach Alexandr Vinokurov ujel v závěru ve dvojici s Rigobertem Uránem z Kolumbie pětadvacetičlenné skupině. Bronz vybojoval Nor Alexander Kristoff. Český reprezentant Roman Kreuziger skončil patnáctý, Jan Bárta dojel na 74. místě.

Vítěz olympijského závodu cyklistů s hromadným startem Alexandr Vinokurov

Vítěz olympijského závodu cyklistů s hromadným startem Alexandr Vinokurov | Zdroj: Reuters

Před startem se jasně favorizoval domácí cyklista Mark Cavendish. Dojel ale hodně hluboko v hlavním poli. Mezii ostatními poraženými favority přijel do cíle po třídě The Mall u Buckinghamského paláce na 28. místě.

Po loňském pádu na Tour de France chtěl čerstvý olympijský vítěz skončit s kariérou a jít do funkce manažera stáje Astana, teď si ale užívá pocitu, že tak neučinil.

Nakonec byla ale vidina už asi jeho posledních olympijských her silnější a rok se pilně do Londýna připravoval.