Skifařka Mirka Knapková se v semifinále mistrovství světa prý 'plácala'

Těžká sezóna skifařky Mirky Knapkové nakonec nemá šťastný závěr. Olympijská vítězka nepostoupila na mistrovství světa mezi šest nejlepších. Na amsterdamském kanálu Bosbaan ale v semifinále kromě soupeřek bojovala také s větrným počasím a vodními proudy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifařka Mirka Knapková

Skifařka Mirka Knapková | Zdroj: ČTK

„Šestá dráha byla nejméně výhodná, ale vyjela jsem si ji ve čtvrtfinále, a proto mě do ní nasadili,“ konstatovala Mirka Knapková.

Česká skifařka, která už dřív chtěla letošní sezonu kvůli zdravotním problémům ukončit, nastupovala do závodu s tím, že ze šesté dráhy nezajel nikdo dobrý výsledek. A tuhle skutečnost měla před startem v podvědomí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skifařka Mirka Knapková se v semifinále mistrovství světa prý „plácala“

„Asi jo. Ondra Synek říká, že jsem si to prohrála dopředu, když jsem viděla startovní listinu a řekla jsem, že mám tu nejhorší dráhu. Nevím, ale bylo to prostě hrozný,“ přiznala Mirka Knapková.

Na vítězku semifinálové jízdy ztratila sympatická veslařka zhruba 25 sekund, od postupu byla 18 sekund.

„Bojovala jsem sama se sebou, nemohla jsem chytit rytmus, technicky jsem se plácala a na jízdě se vše odrazilo,“ neschovávala se Mirka Knapková jen za nevyhovující podmínky na trati.

Dobře vypadá Hacker a podcenit nesmím Drysdala, upozorňuje skifař Synek

Číst článek

Letošní mistryně Evropy tak v Amsterdamu pojede jen finále „B" o 7. až 12. místo. Zapomenout rychle na neúspěch v semifinále ale bude do neděle těžké.

„Finále „B“ taky nebude úplně jednoduché. Uvidíme, jaké bude počasí. Uzavřu tím sezonu, udělá se tlustá čára a budu se připravovat na další rok, který bude končit mistrovstvím světa, což bude olympijská kvalifikace,“ myslí už Mirka Knapková na boj o postup do Ria 2016, kde by obhajovala olympijské zlato.

Mirko Vasić, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme