V noci startuje nejlepší basketbalová liga světa - zámořská NBA

Už dnes v noci začne napjatě očekávaný 65. ročník basketbalové NBA. Mezi favority patří obhájci titulu Los Angeles Lakers nebo Miami Heat, kteří přes léto mocně posilovali. K Dwaynu Wadeovi přivedli Chrise Boshe a hlavně LeBrona Jamese Hvězdné jméno přibylo ale i do kádru loňských finalistů: Bostonu Celtics

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NBA

A tím jménem je Shaquille O'Neal, pátý nejlepší střelec v historii NBA a čtyřnásobný vítěz soutěže, a to právě v dresech současných největších konkurentů týmu z Massachusetts, tedy Lakers a Miami. I kvůli tomu si nedokázal představit, že by někdy ctil barvy Bostonu.

"Ne, nikdy! Nenáviděl jsem Celtics. Ale teď jsem šťastný, že jsem tady,“ říká O’Neal.

Ještě aby nebyl, když prý sám zavolal trenérovi Bostonu Docu Riversovi a na možné angažmá se ho ptal...

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Suchan o začátku NBA

"Bavili jsme se hlavně o vyhrávání, o čemž se bavíme vždycky. Také o tom, jak můžeme tomu druhému pomoct v dosažení jeho cílů. Oba chceme titul, a to je jediný důvod, proč jsme se dali dohromady." říká odhodlaně Rivers a O'Neal mu přizvukuje.

„Dobré pro nás je, že myslíme na to samé. Tihle chlapíci mají jeden titul a chtějí další. Já mám čtyři a taky chci další. Jsme na stejné vlně."

To si ale možná myslel už loni v Clevelandu, který měl s LeBronem Jamesem v sestavě velké ambice, které ovšem nenaplnil. Teď to ale vypadá, že aktuálně nejstarší basketbalista NBA našel klub, ve kterém završí svou kariéru.

"Mám před sebou posledních 735 dní a pak skončím. Chci si zahrát se svými oblíbenci: Paulem Piercem nebo Rayem Allenem a nastupovat pod Docem Riversem. Je mi 38 let a nemám žádné osobní ambice, všechno je to o týmu. Cokoliv po mně budou chtít, Big Shamrock to zařídí," odhaluje Shaq O'Neal svou novou přezdívku.

Vznikla podle hráčových tělesných proporcí a znaku klubu, ve kterém nechybí Shamrock, tedy tradiční irský trojlístek. V Bostonu jistě doufají, že jim tato kombinace přinese štěstí, a klub tak potvrdí, že je nejúspěšnější v dějinách NBA

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme