Vettel vyhrál GP Japonska a celkově má jen minimální ztrátu na vedoucího Alonsa

Sebastian Vettel z Red Bullu ztrácí v mistrovství světa formule 1 na celkově vedoucího Fernanda Alonsa už jen čtyři body. Německý pilot totiž vyhrál Velkou cenu Japonska, zatímco španělský jezdec Ferrari závod v Suzuce nedokončil. Druhý skončil tentokrát Brazilec Massa (Ferrari) a třetí domácí Japonec Kobajaši (Sauber).

Sebastian Vettel líbá trofej pro vítěze Velké ceny Japonska, vedle něj stojí druhý Massa (vlevo) a třetí Kobajaši | Zdroj: Reuters

Vettel potvrdil, že se mu na okruhu v Suzuce daří. V Japonsku vyhrál i v letech 2009 a 2010. Vítěz kvalifikace před sebe v závodě nikoho nepustil a dojel si pro třetí triumf v sezóně, navíc druhý za sebou.

Výrazně se zdramatizoval boj o první místo v průběžné klasifikaci. Vedoucí Fernando Alonso totiž skončil hned po startu, když doplatil na kolizi vozů před sebou. Před Vettelem tak má celkově minimální náskok.

Druhý skončil v patnácté Velké ceně této sezóny Felipe Masa, který se posunul na tuto pozici po zastávce v boxech v 19. kole, kdy se dostal před Kobajašiho a Buttona. Japonec s Britem potom spolu bojovali o třetí místo až do posledních metrů, nakonec byl úspěšnější domácí jezdec.

Mistrovství světa formule 1 - Velká cena Japonska:

1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:28:56,242 (prům. rychlost:207,429 km/h), 2. Massa (Braz./Ferrari) -20,639, 3. Kobajaši (Jap./Sauber) -24,538, 4. Button (Brit./McLaren) -25,098, 5. Hamilton (Brit./McLaren) -46,490, 6. Räikkönen (Fin./Lotus) -50,424, 7. Hülkenberg (Něm./Force India) -51,159, 8. Maldonado (Ven./Williams) -52,364, 9. Webber (Austr./Red Bull) -54,675, 10. Ricciardo (Austr./Toro Rosso) -1:06,919.

Průběžné pořadí (po 15 z 20 závodů): 1. Alonso (Šp./Ferrari) 194 bodů, 2. Vettel 190, 3. Räikkönen 157, 4. Hamilton 152, 5. Webber (Austr./Red Bull) 134, 6. Button 131, 7. Rosberg (Něm./Mercedes) 93, 8. Grosjean (Fr./Lotus) 82, 9. Massa 69, 10. Pérez (Mex./Sauber) 66.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 324, 2. McLaren 283, 3. Ferrari 263, 4. Lotus 239, 5. Mercedes 136, 6. Sauber 116.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít