Českým tenistkám se poslední týdny nepovedly, na Francii si i tak věří

České tenistky budou o víkendu v Ostravě bojovat proti Francii o čtvrtou účast ve finále Fed Cupu za posledních pět let. Podle papírových předpokladů by mělo jít o jednoznačnou záležitost. Obhájkyně trofeje mají nejsilnější tým v historii. I nejhorší česká hráčka je na světovém žebříčku výš než francouzská jednička.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český fedcupový tým před zápasem v Ostravě | Zdroj: ČTK

„Cítím se o strašně moc procent lépe, než když jsem s raketou začínala po pauze. Každý trénink a den je lepší a lepší. A víkend bývá nejlepší, i když se v týdnu nedaří. Doufám, že tohle bude podobné,“ věří Petra Kvitová.

Světová čtyřka nestartovala v březnu v Indian Wells a v Miami z důvodu odpočinkové pauzy. To její fedcupové kolegyně na obří turnaje do USA vyjely, ale výsledkově propadly. Výjimkou je Karolína Plíšková, která v tomto roce patří mezi pět nejlepších tenistek světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z horších výsledků v posledních týdnech si české tenistky nic nedělají, zjistil reportér ČRo Radim Sajbot

„Měsíc v Americe mi moc nevyšel. Necítila jsem se tam moc dobře, ale to se stává, byla jsem trošku unavená,“ říká Barbora Strýcová, která odehrála v Americe dva zápasy a oba prohrála.

Prohrála i s Francouzkou Mladenovicovou. „Nechci říct, že jsem ztratila formu, to vůbec. Cítím se stejně jako na začátku roku. Jsem připravená hrát spoustu zápasů a budu se snažit zlepšovat každý den,“ prohlašuje odhodlaně 23. hráčka světového žebříčku.

Ještě větší zklamání ovšem zažila v posledním měsíci Lucie Šafářová. V zámoří chtěla podniknout útok na průnik do top ten. Ovšem nakonec z toho byly jen tři zápasy a dvě porážky, vždy s hůře postavenou hráčkou na žebříčku.

 

Ani přes poslední výsledkové nezdary však nehrající kapitán Petr Pála nepanikaří a věří, že v neděli bude slavit postup.

„Sezona je dlouhá. Na Fed Cup vždy přijede někdo ve větší a někdo v menší formě. Když se podíváme na výsledky od začátku roku, tak Karolína figuruje vysoko, Péťa s Luckou jsou kolem 12. místa. Bára hrála dlouho velice dobře. Že nějaký zápas nevyjde, to se stane,“ zůstává klidný Petr Pála.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme