Jaroslav Plašil: Fedcupové finále mělo dvě velké hrdinky

Jsou čtyři a poslední dva roky stále jen vítězí. Řeč je o českých tenistkách, které dokázaly obhájit fedcupový titul a jsou i letos nejlepším týmem světa. Jeden velký rozdíl tu ale oproti minulosti je. Vůbec poprvé ve zmíněném období Češky dokázaly vyhrát zápas bez dvoubodového přispění Petry Kvitové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová po rozhodujícím míčku ve finále Fed Cupu | Foto: David Kubíček

Ten příběh dlouho připomínal seriál z lékařského prostředí, ale nakonec nabídl ryze sportovní happyend. Pacientka Petra Kvitová se na poslední chvíli alespoň z větší části zbavila dýchacích problémů a téměř rovnou z postele vyrazila na bojiště.

Sice ke svým jedenácti fedcupovým výhrám v řadě dvanáctou nepřidala, naprosto vyčerpaná podlehla Aně Ivanovičové a bezprostředně po porážce byla hodně smutná, přesto i ona výrazně pomohla k finálové výhře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil se v poznámce zamýšlí nad fedcupovým finále Česko - Srbsko

A nejenom předchozím sobotním vítězstvím nad srbskou dvojkou Jelenou Jankovičovou. Také pozorností, kterou na sebe jako klíčová hráčka neustále nabalovala. Stihne to? Už je jí lépe? Zvládne oba zápasy? Právě na tyto otázky chtěli znát fanoušci v průběhu celého týdne odpověď. Zdraví Petry Kvitové, to bylo to, co je především zajímalo.

A tak zatímco česká jednička nemohla mít klid ani na lůžku hotelového pokoje, ostatní členky výběru kapitána Petra Pály žádný tlak nemusely cítit, včetně Lucie Šafářové, která se stranou mediálního zájmu pečlivě připravovala na své životní představení.

Porazila postupně obě bývalé světové jedničky, navíc její výkon gradoval. V klíčových momentech se nelekla a stále se snažila útočit. Na síti neudělala chybu. Stala se zaslouženě hlavní hrdinkou finále, tančila, křepčila a rozzářila celý fedcupový tým. Včetně v té době ještě trochu zklamané a unavené Petry Kvitové, která se na konci sezony protkané zdravotními problémy přece jen dočkala velkého titulu.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme