Součástí tenisového All England Clubu je i kadeřnictví

Tenisoví profesionálové se na grandslamových turnajích musejí cítit jako v bavlnce. Starají se o ně po všech stránkách. Některé služby jsou zpoplatněné, jiné nikoli. Na Wimbledonu si třeba mohou nechat zdarma upravit účes. Častým zákazníkem je třeba srbská světová jednička Novak Djokovič.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál All England Clubu | Foto: Jiří Hošek

„Měli jsme tu Novaka Djokoviče v den jeho prvního zápasu a prý se k nám vrátí. Třeba jsme mu vlasy dost nezkrátili, vlastně ani nevím," říká Suzanne Strongová, která zná mnohem lépe hlavy tenistů než jejich bekhend. Dělá wimbledonskou kadeřnici už třicet let, takže pamatuje dnes prořídlou kštici Johna McEnroea, když byla ještě bujná.

„Bývalí hráči k nám chodívají často, třeba taková Martina Navrátilová je naší pravidelnou zákaznicí. Samozřejmě stříháme i trenéry hráčů, ale když máme přetlak, upřednostňujeme logicky hráče a bývalé tenisty," popisuje fungování svého netradičního podniku, který má otevřeno pouze o něco víc než 14 dnů v roce, Suzanne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Suzanne Strongová je Wimbledonská kadeřnice už přes 30 let

Mimochodem ještě před pár lety populární kadeřnictví, ve kterém nic neplatíte, sídlilo v dámské šatně. Teď se přestěhovalo do prostor nedaleko hráčské restaurace. Kniha objednávek je skoro úplně plná.

Ve Wimbledonu letos „frčí" růžová - své vlasy o melír této barvy obohatily Ruska Pavljučenková a Němka Kerberová. V minulosti ale salón paní Strongové zažil i podstatně extravagantnější přání.

„Jedna hráčka za námi přišla s dost extrémním nápadem, že chce půlku hlavy obarvit na fialovo a druhou půlku pak zeleně, aby měla na hlavě wimbledonské barvy," prozrazuje paní šéfová a já snad můžu dodat, že tenhle ztřeštěný nápad měla Ukrajinka Kateryna Bondarenková.

Jiří Hošek, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme