Štěpánek první zápas po 7 měsících nezvládl, prohrál se 179. hráčem světa

Tenista Radek Štěpánek svůj první zápas po sedmiměsíční pauze prohrál. 36letý Čech v prvním kole antukového challengeru v Sarasotě nestačil na amerického teenagera Donaldsona. Štěpánek se 179. tenistou světa prohrál 3:6 a 6:7.

Do druhého kola Wimbledonu postoupil také Radek Štěpánek

Do druhého kola Wimbledonu postoupil také Radek Štěpánek | Zdroj: Reuters

Vstup do turnaje v Sarasotě se Radku Štěpánkovi vůbec nepovedl. Nedařilo se mu na podání a 18letý Američan Jared Donaldson velmi rychle vedl 5:0. Až pak se bývalá světová osmička vzpamatovala, první set přesto prohrála 3:6.

Druhá sada byla vyrovnanější a došla až do tie-breaku. Zkrácenou hru ale ovládl mladý Američan a po hodině a 33 minutách zvítězil 6:3 a 7:6.

Ve hře Radka Štěpánka byly vidět jeho oblíbené kraťasy či tvrdé údery po čáře, nedařilo se mu ale na podání. Zaznamenal 6 dvojchyb i po vlastním servisu získal jen 56 procent výměn.

36letý rodák z Karviné se k tenisovým zápasům vrací po více než sedmiměsíční pauze zaviněné vleklým zraněním. Po vypadnutí v prvním kole floridského turnaje chce střídat větší a menší antukové turnaje v Evropě. Chystá se také na podzimní baráž Davis Cupu.

Z malých porážek se prý rodí velká vítězství, dnes s Donaldsonem 2:6, 6:7, a tak jedeme dál!