Tenis je o hlavě, prokázal Djokovič proti Tsongovi

Prozatímním vrcholem tenisového Roland Garros byl zápas mezi světovou jedničkou Novakem Djokovičem a Jo-Wilfriedem Tsongou. Nabídl všechno, co podobný duel na nejvyšší možné úrovni nabídnout může - vynikající tenis, napětí i emoce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přátelské gesto Jo-Wilfrieda Tsongy a Novaka Djokoviče po obrovské bitvě na Roland Garros | Zdroj: Reuters

Tenis na nejvyšší úrovni, to je hlavně mentální záležitost, pravil po zápase Novak Djokovič. Ví, o čem mluví. Proti Tsongovi a jeho publiku odvrátil čtyři mečboly. Prokázal neuvěřitelné sebevědomí, pod obrovským tlakem se nezbláznil. Tento zápas by měli promítat v tenisových školách. A možná nejen tenisových.

"Jak ty klíčové momenty vypadaly? Nebyl jste nervózní?" ptal se trochu hloupě bývalý výborný tenista Cédric Pioline.

"Nervózní? To tedy určitě ne," reagoval Djokovič. Byl to zápas, na který se dívají i lidé, které tenis normálně nezajímá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na dvorcích Rolanda Garrose natáčel reportér Jan Šmíd

"Chci poblahopřát svému protivníkovi, odehrál skvělé utkání, byl lepším hráčem většinu duelu. Měl jsem štěstí, že jsem odvrátil ty mečboly," řekl Djokovič po zápase na adresu svého protivníka.

Uznání kvalit soupeře zdobí velké hráče. Ale ještě jedna věc stojí za pozornost: Tsonga na nikoho nesváděl vinu, jen sám na sebe a znovu myslel spíše dopředu než dozadu. A potvrdil, jak důležité jsou mentální síly.

"Věřím, že se příští rok vrátím ještě silnější," prohlásil. Co dodat? Velký tenis, velcí hráči.

Jan Šmíd, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme