Bankovi pomáhá stroj půjčený od Jágra

Ve snaze získat první medaili na mistrovství světa pomáhá Ondřeji Bankovi také Jaromír Jágr. Právě od hokejisty sibiřského Omsku má český lyžař zapůjčený přístroj, kterým před dnešní superkombinací odstraňoval laktát ze svých unavených svalů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank napojený na Jágrův stroj zahání únavu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

V pokoji Ondřeje Banka to vypadá tak trochu jako v laboratoři při hodině fyziky. „Nevím jestli jsem byl někdy v laboratoři při hodině fyziky,“ usmívá se Ondřej Bank.

Přístroj zabírá celý noční stolek a ovládá ho Bohdan Tetiva, člen týmu Ondřeje Banka. On sám leží na posteli, sleduje na svém počítači film a trochu připomíná pokusnou myš.

„Jenom aby to nevyznělo, že vůbec nevíme, co děláme, když tady do sebe pouštíme proudy,“ říká Ondřej Bank

Přehrát

00:00 / 00:00

Hmatatelné spojení mezi Jágrem a Bankem

Abyste si udělali představu - únavu z těla Ondřeje Banka mají vyhnat čtyři navlhčené žínky o rozměru 10 x 10 centimetrů napojené na elektrody, potažmo kouzelnou skříňku.

„Pusť to do mě!,“ vyzývá Bank Tetivu. „Víc, víc, zatím to jenom šimrá na zadku. Už to jde vidět?“ ptá se český lyžař.

Dvě žínky jsou umístěny na chodidlech, dvě na horních částech stehen. Postupně je vidět cukání svalů, což by měla být známka toho, že se uvolňují a že je všechno v pořádku.

Když to rozbiju, jedu na Sibiř

„Zatím to mám pod kontrolou. Teď mě svaly nebolí, ale jsou vycuclé energeticky. No a kolik ta věcička stojí? Zatím ji máme půjčenou, ale možná tím hůře, protože dostat pak, když se s tím něco stane, hokejkou přes záda od Jardy, to bych nechtěl,“ prozrazuje Bank vlastníka celého zařízení Jaromíra Jágra.

Takže tahle mašinka se po čase vydá zpátky na Sibiř. „Nerad bych tam jel s ní. Kdybych ji rozbil, tak pojedu na Sibiř určitě. Je prý hodně drahá, snad desítky tisíc, ale proto má exkluzivní účinky.“

Po dvaceti minutách se okamžitě dostavuje účinek.

„Jo, cítím to kupodivu docela dobře, takový uvolněnější.“ I tak vypadá příprava Ondřeje Banka na superkombinaci na mistrovství světa.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme