Bauer si pochvaluje spolupráci s Jakšem

Málokdy se Lukáši Bauerovi přihodí, že by ho v distančním závodě porazil jiný český závodník. Ve skiatlonu na dvakrát deset kilometrů v německém Oberstdorfu taková situace nastala. Ve čtvrtém dílu seriálu Tour de Ski skončil pátý Bauer až za třetím Martinem Jakšem. Než ale Bauer přijde o výsostné postavení mezi českými běžci na lyžích, napadne zřejmě na horách ještě hodně sněhových vloček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer v cíli prologu Tour de Ski | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

"Myslím si, že mě mockrát neporazil a ještě chvíli budu odolávat. Ale samozřejmě je to kvalitní závodník. Je ve stejné tréninkové skupině a vím o něm," říká Lukáš Bauer na adresu kolegy, který mu začíná dýchat na záda, a který mu je v pondělí nečekaně ukázal. Z Bauerových slov je cítit, že kamaráda Jakše umí brát i jako konkurenci. Ale spíš je rád, že snad konečně bude moci v závěrečných fázích závodů spolupracovat s krajanem.

"Tam opravdu v závěrečných metrech nebo kilometru je důležité, pokud jste dva z jednoho týmu nebo dva, kteří dokážou spolupracovat, se třeba dopředu upozorní a ten, který je ohrožený tak trošku přirychlí a podobně. Což jsem zatím mockrát nezažil a bylo to dobrý," pochvaluje si Bauer, který sice v Oberstdorfu dojel až za Jakšem, ale celkově se v Tour de Ski drží o jedno místo před ním. A devátý Jakš uctivě popírá, že by měl ambice slavnějšího, zkušenějšího a zatím osmého Bauera v konečném pořadí předstihnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bauer si pochvaluje spolupráci s Jakšem

"Asi bych řekl, že ani ne. Pro něj silně hraje poslední etapa a tam ukáže svoje kvality," poukazuje Martin Jakš na brutální stoupání po sjezdovce Alpe Cermis, kterým Tour de Ski tradičně končí. Pokud by Jakš přece jenom na vrchol dorazil dřív než jeho starší týmový kolega, hlasy, které ho označují za nového Bauera, by zase nabraly na intenzitě.

"Dobře se to poslouchá, ale až vyhraju pár Svěťáků jako Lukáš, tak to můžeme začít brát vážně." Snad se dá říct, že Martin Jakš pozici pokračovatele Lukáše Bauera v zásadě neodmítá, ale přijímá ji s odkladem, který ale třeba nebude tak dlouhý.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme