Biatlonisté ukončili povedenou sezonu, Ondřeje Moravce čeká svatba

A je hotovo. Čeští biatlonisté mají za sebou poslední závod sezony, supersprint na mistrovství republiky a lyže i pušky můžou odložit do sklepa či na půdu. A to si pište, že to udělají a rádi. Několik z nich sice své náčiní ještě vyndá kvůli pár exhibicím, ale všichni se hlavně těší, jak si po úspěšné a náročné sezoně užijí volno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec v cíli usměvavý, ale přesto trochu naštvaný | Zdroj: ČTK

Nadšených reakcí publika bylo v téhle sezoně i na jabloneckém republikovém šampionátu až až a čeští biatlonisté proti tomu vůbec nic neměli, ale teď si přece jen rádi odpočinou. Trénink nechají tréninkem, „vypnou" hlavu a hlavně se budou věnovat svým rodinám, na které během zimy nezbývá příliš času. Třeba Michal Šlesingr má doma dvouměsíční dcerku Victorii, Jaroslav Soukup přírůstek očekává a v mužském týmu dojde i na ženění.

„Dvacátého dubna to vypukne,“ směje se Ondřej Moravec. Z velkého životního kroku zkrátka žádné obavy nemá. „My se nestresujeme. Spíš to začínají řešit rodiče a naše okolí. Myslím ale, že už to máme docela připravené a to nejdůležitější už je zařízené. Bezprostředně před tím ale asi nějaký stres bude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Členy biatlonové reprezentace čekají různé povinnosti

Osmadvacetiletého biatlonistu prý loňský ženich Michal Šlesingr nijak neinspiroval, ten totiž podle Moravce připravil svatbu během týdne. A stejně tak odmítá i to, že by veselka byla odměnou za nejlepší sezonu v kariéře.

„Že bychom to naplánovali jako tečku za sezonou, tak to ne. Už tam byly takové dlouhodobé plány.“

Ale ne každý z české biatlonové reprezentace se na konec sezony a následné aktivity vyloženě těší. Třeba takový trenér žen Jindřich Šikola. „Netěším se na vypisování formulářů a hodnocení sezony. Počítač mi moc neříká, takže to bude pro mě určitě očistec.“

Snad to nebude tak hrozné, snad důležité životní kroky českým biatlonistům vyjdou, snad si dostatečně odpočinou a do další, olympijské sezóny budou mít dost sil a chuti vítězit.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme