Čeští běžci na lyžích skončili ve sprintu na MS už v kvalifikaci

Pro čtveřici českých běžců na lyžích skončil závod ve sprintu na mistrovství světa ve švédském Falunu už v kvalifikaci. K účasti ve vyřazovacích jízdách měl nejblíže dvaatřicátý Jan Bartoň, kterému utekla postupující třicítka o 88 setin sekundy.

Běh na lyžích - Světový pohár v Liberci - Dušan Kožíšek

Běh na lyžích - Světový pohár v Liberci - Dušan Kožíšek | Foto: Czech Ski Media Team

Na 48. místě skončil Aleš Razým a na trati 1400 metrů klasickou technikou se nedařilo ani Dušanu Kožíškovi.

Jednatřicetiletý reprezentant se přitom ve dvou letošních sprinterských závodech Světového poháru probojoval do první desítky. V obou případech se ale běželo volnou technikou. Ve Falunu obsadil až 51. místo.

V kvalifikaci žen pak neuspěla Karolína Grohlová. Skončila třiačtyřicátá a na poslední postupové místo ztratila téměř osm vteřin.

Nejrychlejší byli Polka Justyna Kowalczyková a ruský obhájce předloňského titulu Nikita Krjukov.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít