Den před slavnou padesátkou, se v Jizerských horách bude závodit na poloviční trati

Druhý lednový víkend bývá obvykle ve znamení Jizerské padesátky. Hlavní závod je tradičně na programu v neděli, ani dnes ale nebude v Bedřichově v Jizerských horách prázdno - především díky Jizerské pětadvacítce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jizerská padesátka (ilustrační foto). | Foto: Jizerská 50

„Je to kratší a já nejsem na dlouhé závody moc stavěný. Padesátka by mě v půlce sezony mohla pěkně sundat,“ vysvětluje v lyžařské hantýrce mladý závodník Dukly Liberec Tomáš Kvasnička, proč dá přednost právě pětadvacetikilometrovému závodu před slavnou padesátkou.

Pro ty, kteří chtějí navléct závodní číslo, ale přitom „nesundat“ sami sebe, je kratší závod přijatelnější variantou. I na téhle trase jsou ale hodně vydatné pasáž.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běžci na lyžích budou v sobotu závodit na trase Jizerské pětadvacítky

„Na to rozmezí je kopec je tak dlouhý a těžký, že je vždycky dřina ho vyjet. Záleží na tom, jak se s tím kdo popere a zmáčkne,“ popisuje profil náročného úseku tratě vítěz páteční Bedřichovské třicítky Jiří Ročárek.

Na start se, nejspíš za deště, postaví Ročárek i v sobotu. A pokud si nevybere tzv. hladké lyže bez použití stoupacích vosků, dost možná bude řešit, co ve složitých podmínkách namazat.

„Má pršet i na Jizerce. Stačit ale bude kombinace dvou klistrů. Máza je z našeho servisního pohledu jednodušší, než bude v neděli, kdy má přimrznout, možná sněžit a pršet,“ říká jeden ze servismanů, kteří jsou ve stáncích na bedřichovském stadionu k dispozici všem závodníkům.

Intersport Jizerská pětadvacítka odstartuje v 9 hodin, odpoledne je poté na programu tzv. Jizerská firemní, které se zúčastní také štafeta Radiožurnálu.

Jizerská padesátka / Jizerská 50 | Foto: Michal Jindra

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme