Eva Vrabcová-Nývltová doufá, že se český ženský běh na lyžích zvedne

Česko mělo na třicetikilometrové trati klasickou technikou na mistrovství světa jedinou lyžařku. Eva Vrabcová Nývltová do cíle doběhla na 26. místě s téměř devítiminutovou ztrátou na vítěznou Norku Björgenovou. Ani ostatní výsledky českých žen na mistrovství nebyly nijak výrazné, Nývltová přesto nevidí budoucnost českého běhu na lyžích v ženské kategorii úplně černě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařka Eva Nývltová | Foto: Czech Ski Media Team

„Ztráta je veliká. Prvních pár je hrozně odlítlých a ztráta je taková, jaká je, a musí se s tím hodně pracovat. Ale zase jen 25 žen na světě je lepších, takže to beru spíš takto,“ řekla Nývltová.

„Ty, které byly před dvěma lety za mnou, jsou letos do patnácti, tak proč bych to příští rok nemohla být já,“ věří česká lyžařka, která letos nezažila úplně povedenou sezónu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor reportéra Českého rozhlasu Tomáše Kohouta s běžkyní na lyžích Evou Vrabcovou Nývltovou

„Letos jsem měla pár chvil, kdy jsem si říkala: A dál už ne. Ale doufám, že teď třeba s Petrou Novákovou uděláme tým. Myslím, že když si budeme pomáhat, snad se to někam zvedne,“ říká Nývltová.

Obavy o budoucnost českého ženského běhu na lyžích Nývltová nemá, i když má Česko jen dvě běžkyně schopné závodit na mistrovství světa.

„Někde se asi stala chyba, ale zase Kája Grohová na sprinty je třetí. Před dvěma lety jsme byly také dvě, ale holky jsou hrozně mladé, třeba Péťa je ročník 93, a já doufám, že u toho taky pár let vydržím, takže snad se to zvedne,“ říká česká lyžařka.

„Jediné, co my s tím můžeme udělat, je pořádně potrénovat přes léto a příští rok se nebavt o třicátých místech, ale o dvacátých, o patnáctých,“ dodala Eva Vrabcová Nývltová.

Tomáš Kohout, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme