Koudelka nabral sebevědomí před Turné, poslední skok mu nohy nesvázal

Skokan na lyžích Roman Koudelka prokázal fantastickou skokanskou formu před nadcházejícím Turné 4 můstků. Ve švýcarském Engelbergu porazil i domácího favorita Simona Ammanna a na vedení ve Světovém poháru ztrácí pouhé dva body.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka vyhrál v letošní sezoně už 3 závody Světového poháru | Zdroj: ČTK

„Podařilo se mi trošku líp trefovat odraz a skloubila se s ním i technika. Mám velkou radost, je pro mě hodně důležité vyhrát závod před Turné 4 můstků a mít dobrý pocit ze skoků, to se mi povedlo, takže velká spokojenost,“ těší v Engelbergu Romana Koudelku.

Ve druhém švýcarském závodě vzal vítězství místní legendě Simonu Ammannovi. „Je to krásný pocit, ale na tohle moc nehraju. Bylo důležité, že se mi podařily skoky a mám velkou radost, že to vyšlo na první místo, ale i s druhým nebo třetím bych byl spokojený, podařilo se nám potvrdit skoky, co jsme chtěli,“ říká český skokan.

Přehrát

00:00 / 00:00

I vítězném závodě i vyhlídkách pro Turné 4 můstků mluvil s Romanem Koudelkou reportér ČRo Jan Kaliba

Místní ale je vítězství Čecha příliš neocenili. „Když tam naskočila jednička, začalo být hrobové ticho, takže jsem měl smíšené pocity. Ale pak zatleskali a měli radost, byli rádi, že byl Ammann na stupních vítězů. Přáli si ho mít na prvním místě, ale takový je sport,“ uvědomuje si letošní trojnásobný vítěz.

V Engelbergu skákal jako poslední a záležel na něm výsledek závodu. „Nijak nervózní jsem nebyl, docela jsem si to užíval. Bavilo mě být poslední nahoře, ani mi to nesvazovalo nohy, naopak mi to dodávalo sebevědomí. Vidím v tom velký krok dopředu oproti začátku sezony,“ říká druhý muž SP.

Koudelka ve Švýcarsku září, vyhrál závod v Engelbergu

Číst článek

V sezoně následuje slavné Turné 4 můstků. „Je pro mě důležité, že jsem psychicky silný, myslím, že to na Turné bude hrát roli. Ale je tam 8 skoků a bude záležet na tom, kdo nejvíc pokazí. Doufám, že to já nebudu a vrátím se s výborným pocitem,“ věří Roman Koudelka.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme