MS ve sjezdovém lyžování: Titul v Super-G vybojovala Slovinka Mazeová

Titul mistryně světa v superobřím slalomu si z rakouského Schladmingu odveze suverénka této sezony, Slovinka Tina Mazeová. Ta se dokázala nejlépe vyrovnat s těžkými podmínkami, kvůli kterým byl závod ukončen už po dojetí závodnice s číslem 36, kterou byla shodou okolností Češka Klára Křížová.

Nová mistryně světa v superobřím slalomu, Slovinka Tina Mazeová

Nová mistryně světa v superobřím slalomu, Slovinka Tina Mazeová | Zdroj: Reuters

Mistrovství světa v alpském lyžování nezačalo pro pořadatele šťastně, ale největší porci smůly si vybrala Američanka Lindsey Vonnová. První závod letošního MS měl odstartovat v 11 hodin, ale kvůli špatné viditelnosti v polovině trati se start neustále posunoval.

Nakonec závod začal ve 14.30. První zdržení přišlo při ošetřování jednoho z pořatelů a druhé, když jedna z největších favoritek, Američanka Vonnová neustála dopad po jednom ze skoků, když se jí zařízla hrana pravé lyže. Koleno se jí dostalo do nepřirozené pozice a následoval převoz vrtulníkem do nemocnice.

Nejrychlejší jízdu předvedla Slovinka Tina Mazeová. Zvítězila s náskokem 38 setin sekundy před Švýcarkou Larou Gutovou. Bronz vybojovala Američanka Julie Mancusová. Jako poslední se na trati představila Češka Klára Křížová, po jejímž dojezdu byl závod kvůli mlze ukončen. Mladá češka zajela 25. nejrychlejší čas.