Ondra předvedl famózní výkon, chválí trenér Rybář. Triumfovaly národy bojující s dopingem

Jen tři sekundy připravily biatlonistu Ondřeje Moravce o zlato z mistrovství světa. Nakonec se před něj ve vytrvalostním závodě v rakouském Hochfilzenu těsně dostal jeden z posledních startujících, Američan Lowell Bailey. Český reprezentant tak přidal do své sbírky stříbro, pro trenéra Ondřeje Rybáře má ale velkou cenu každá medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Rybář, šéftrenér biatlonové reprezentace | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Trenére, jaké to bylo sledovat poslední kolo a boj o zlato?

Lowell jel úplně na konci, výborně zvládnul poslední položku a bylo to trošku podobné jako včera Laura Dahlmeierová. Oba moc dobře věděli, o co jde. Takový je sport, ale bylo by špatné, kdybychom byli smutní, že nevyhrál. Stříbro je famózní a myslím, že Ondra předvedl parádní výkon.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vytrvalostní závod mužů hodnotil šéftrenér Ondřej Rybář s reportérem ČRo Janem Suchanem

Zaslouží si, aby se mohl upřímně radovat. Je úplně jedno, jestli to jsou tři vteřiny, patnáct nebo dvacet. Prostě je druhý, má medaili ze šampionátu, pátou stříbrnou medaili.

V živém rozhovoru se Ondřej Moravec dokonce radoval, že je mistrem světa, když viděl, jak Bö míjí. Vy jste asi měl lepší informace.

Už tohle neděláme. Neradujeme se předčasně, i když to vypadalo hodně nadějně. Ale pořád tam byla ta dvě jména. Věděli jsme, že tam riziko je, a dopadlo to tak.

Ale Ondra už mistrem světa je ze smíšené štafety z Kontiolahti. Teď sebral další drahocenný kov z velké akce. Klobouk dolů před Ondrou za to, co v biatlonu dokázal.

Stříbrný Moravec: Vysněné zlato bylo blízko, ale i tak super pocit

Číst článek

Lowellu Baileymu se titul nedá nepřát za to, co dělá pro světový biatlon v boji proti dopingu.

Když jsem viděl tyhle stupně vítězů, tak jsem se trošku smál. Byly tam tři národy, které se nejvíc angažovaly v petici proti dopingu. Nejen Lowell, který se angažoval hodně, za Čechy se nejvíc angažoval Michal Šlesingr a české zastoupení tam bylo v Ondrovi, pak tam byl Martin Fourcade.

Tímhle cenným kovem český biatlon vyrovnal bilanci z Kontiolahti a zbývají 4 závody do konce. Troufáte si to vylepšit?

Nesrovnávám to. Jestli je tam pět medailí, tři, nebo dvě. Každá medaile pro nás má cenu zlata. Cokoli se teď povede, bude zpestření tohohle šampionátu.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme