První sprinty světového poháru běžců na lyžích vyhráli Björgenová a Krjukov

Norka Marit Björgenová a Rus Nikita Krjukov vyhráli úvodní závod minisérie Světového poháru běžců na lyžích ve finské Ruce. Zvítězili v klasickém sprintu. Za Bjöergenovou doběhla ve finále Ruska Šapalovová, Krjukov porazil Nora Northuga. Češi skončili už v kvalifikacích. Nejlepší byli 35. Eva Vrabcová-Nývltová a 43. Aleš Razým.

Marit Björgenová - hvězda na lyžařském nebi

Marit Björgenová - hvězda na lyžařském nebi | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Jediná česká zástupkyně na startu Eva Vrabcová-Nývltová byla se svým výkonem poměrně spokojena. Na body sice nedosáhla, ale na postup do vyřazovacích bojů ztratila pouhých 1,31 sekundy.

Nejlepší z českých mužů byl Aleš Razým, který doběhl 43. Dušan Kožíšek skončil 76., Ondřej Horyna 78., Lukáš Bauer 93. a Jiří Magál 114. Olympijský vítěz Rus Krjukov ve finiši překvapivě porazil Nora Northuga a vybojoval své první vítězství ve Světovém poháru. Vítěz kvalifikace Švéd Emil Jönsson vypadl po pádu v semifinále.

Neporažena v této sezoně zůstává Norka Björgenová. Do semifinále sice postoupila až díky času, ale po těchto drobných komplikacích opět nenašla přemožitelku a ve finále si suverénně pohlídala vítězství před ruským duem Šapalovová, Docenkovová.

Závody SP v běhu na lyžích v Ruce (Finsko) - sprint klasicky:
Muži: 1. Krjukov (Rus.) 2:42,6, 2. Northug -0,4, 3. Brandsdal (oba Nor.) -2,7, 4. Japarov (Rus.) -2,9, 5. Poltoranin (Kaz.) -3,9, 6. Lassila (Fin.) -16,2, ...43. Razým, 75. Kožíšek, 78. Horyna, 93. Bauer, 114. Magál (všichni ČR) - nepostoupili z kvalifikace

Ženy: 1. Björgenová (Nor.) 3:09,2, 2. Šapalovová -1,9, 3. Docenkovová (obě Rus.) -2,9, 4. Kyllönenová -5,6, 5. Lähteenmäkiová (obě Fin.) -14,2, 6. Višnarová (Slovin.) -14,6, ...35. Nývltová-Vrabcová (ČR) - nepostoupila z kvalifikace

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít