Roman Koudelka vyhrál závod Světového poháru v Klingenthalu

Český skokan na lyžích Roman Koudelka zvítězil poprvé v kariéře v závodu Světového poháru. V německém Klingenthalu skočil v prvním kole 138 metrů, což stačilo na čtvrté místo. Ve druhém kole se zlepšil o metr a půl a radoval se z celkového vítězství.

Roman Koudelka vyhrál závod Světového poháru v Klingenthalu | Zdroj: ČTK

Největším dosavadním úspěchem Romana Koudelky bylo druhé místo v předloňském závodu Světového poháru ve Willingenu.

Ještě o rok dříve se dostal český skokan na stupně vítězů v Harrachově, kde obsadil třetí příčku.

00:00 / 00:00

Vítězný skok Romana Koudelky sledoval přímo v německém Klingenthalu reportér Radiožurnálu Tomáš Kohout

V Klingenthalu už Koudelka kraloval v páteční kvalifikaci, kdy doskočil na 142 metry a v sobotním závodu družstev nikdo neskákal dál než český skokan. I v tomto závodě v obou pokusech přeskočil Koudelka hranici 140 metrů.

Český skokan tak kraloval celému víkendu a jeho dnešní vítězství je naprosto zasloužené. Na druhém místě v závodu jednotlivců skončil Rakušan Stefan Kraft, třetí příčku obsadil domácí Andres Wellinger.

„Je to něco fantastického. První skok byl lehce nervóznější a trošku jsem ho pokazil, ale druhá kola mívám lepší a vždycky je výhodnější útočit zezadu. Taky se mi druhý skok povedl a pocit to byl fantastickej. Ještě mi to asi nedochází,“ zářil pod můstkem Roman Koudelka.

Do druhého kola nepostoupil z českých skokanů pouze Jakub Janda, který obsadil celkově 32. místo. Na bodovaná místa doskočili Jan Matura na 22. místě a Antonín Hájek. Ten obsadil 30. pozici.