S Křížovou, ale bez Vonnové. Lyžařky čeká na MS královská disciplína

O její soupeřky z Rakouska, Švýcarska a dalších lyžařských je postaráno jako o královny. Jediná česká závodnice v dnešním sjezdu na mistrovství světa je proti nim Popelkou, které hrozí, že kvůli nedostatku peněz ani nedokončí sezónu. Při večerní siestě před svým nejdůležitějším závodem šampionátu ale dokázala Klára Křížová tyhle chmurné myšlenky zahnat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lindsey Vonnová vyhrála podesáté sjezd v Lake Louise | Zdroj: Reuters

Hotelem české reprezentace v Ramsau se z reproduktorů neúnavně line jeden místní šlágr za druhým a dcera bronzové medailistky z olympijských her v Sarajevu ladí formu, sbírá síly a navozuje si duševní pohodlí na měkkém otomanu, píše si po internetu s přáteli a usrkává u toho ovocný čaj.

„Člověk se aspoň trochu odreaguje, musí taky myslet na něco jiného než na to lyžování. Přečtu si, co je doma nového, vyřídím důležité maily, pobavím se s kamarády. A tím to pro mě vlastně končí,“ říká třiadvacetiletá dlouhovláska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžařky čeká ve Schladmingu na MS sjezd, i se skokem osudovým pro Lindsey Vonnovou

V úterý byla u okamžiku, který je zatím největším stínem světového šampionátu. Pořadatelé kvůli špatnému počasí tři a půl hodiny odkládali start superobřího slalomu, až závod v poslední možné chvíli spustili. A zanedlouho přišel hrůzostrašný pád americké hvězdy Lindsey Vonnové, která si při něm zlomila nohu a přetrhala vazy v koleni.

„Většinou se chodím dívat na Lindsey, protože ona má vždycky klidnou jízdu a vypadá to bez problémů. Šla jsem se podívat na start, ale ona už od začátku byla rozevlátá, šlo vidět, že udržet koncentraci celou tu dobu bylo těžké. Problém s tím měli všichni. Když najížděla na ten skok, letěla opravdu daleko, viděla jsem, jak spadla dopředu, ale okamžitě jsem se otočila, protože to před jízdou nerada vidím.“

Jinak by se k té jízdě Křížová ani nemusela odhodlat. Sama ale pro Vonnovou osudný skok zvládla. A dnes ji čeká zákeřné místo ještě jednou.

„Ten skok je skoro stejný, snažili se ho trochu zbrousit, takže se sice pořád dopadá na rovinu, ale je trochu příjemnější. Ale skáče daleko, to je pravda.“

Start je v 11 hodin, Klára Křížová pojede s číslem 26 a na Radiožurnálu o tom uslyšíte v reportážních vstupech.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme