Sáblíková byla v Heerenveenu na patnáctistovce čtvrtá, závodu vládly Američanky

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Heerenveenu v závodu na 1500 metrů čtvrtá. Stejné místo jí patří i v průběžném pořadí její doplňkové disciplíny. Závodu dominovaly dvě Američanky.

Sáblíková

Sáblíková | Foto: Pavel Lebeda pro SPORT INVEST GROUP

Trojnásobná olympijská šampionka v předposlední rozjížďce prohrála o šest desetin sekundy s třetí Nizozemkou Marrit Leenstraovou, která ji připravila o stupně vítězů. Vystřídala ji rovněž na třetí příčce v hodnocení Světového poháru, v němž mají obě shodně 250 bodů.

O vítězství se v závěrečné rozjížďce utkaly americké suverénky Heather Richardsonová-Bergsmová a Brittany Boweová, které se střídají na prvních dvou místech.

Tentokrát vyhrála Richardsonová-Bergsmová a po čtyřech závodech má v čele celkové klasifikace 360 bodů, stejně jako její krajanka.

Sáblíková byla na patnáctistovce v úvodu seriálu třetí v obou zámořských závodech. Před týdnem v Inzellu obsadila páté místo.

SP v rychlobruslení v Heerenveenu:
Ženy:
1500 m: 1. Richardsonová-Bergsmová 1:55,29, 2. Boweová (obě USA) 1:55,44, 3. Leenstraová (Niz.) 1:56,12, 4. Sáblíková 1:56,72, ...v divizi B: 12. Zdráhalová 2:03,15, 18. Kerschbaummayr (všechny ČR) 2:04,92.
Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Richardsonová-Bergsmová 360, 2. Boweová 360, 3. Leenstraová 250, 4. Sáblíková 250.