Šlesingr vstoupil do Světového poháru sedmým místem

Výborného výsledku dosáhl v úvodním závodu Světového poháru v biatlonu český závodník Michal Šlesinger. Ve švédském Östersundu doběhl na dvacetikilometrové trati sedmý.

Biatlon

Biatlon | Foto: Torino 2006

Z vítězství se radoval obhájce celkového prvenství Svendsen z Norska, za kterým Šlesinger zaostal o dvě minuty. Přitom zaznamenal stejnou střeleckou bilanci jako vítězný Švéd. Oba na střelnici chybovali dvakrát. Na druhém místě doběhl legendární Björndalen, třetí příčku vybojoval Fourcade z Francie.

Ostatním českým biatlonistům se nedařilo. Do první padesátky se vešel už pouze Tomáš Holubec, který byl v cíli třiačtyřicátý a na bodovaná místa ztratil 6 vteřin. Ondřej Moravec doběhl na dvaapadesáté pozici, Zdeněk Vítek padesátý osmý a Jaroslav Soukup šestašedesátý.

Úvodní závod SP biatlonistů v Östersundu (Švédsko):
Muži - individuální závod na 20 km:
1. Svendsen 55:07,7 (2 tr. minuty), 2. Björndalen (oba Nor.) -19,1 (2), 3. M. Fourcade (Fr.) -37,8 (1), 4. Boe (Nor.) -1:00,8 (2), 5. Sikora (Pol.) -1:07,3 (1), 6. Bauer (Slovin.) -1:35,1 (2), 7. Šlesingr (ČR) -1:59,4 (2), 8. Fak -2:05,7 (3), 9. Marič (oba Slovin.) -2:11,7 (2), 10. Mesotitsch (Rak.) -2:17,6 (2), ...43. Holubec -4:58,3 (2), 52. Moravec -5:32,1 (2), 58. Vítek -6:00,3 (4), 66. Soukup (všichni ČR) -6:57,9 (5).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít