V Harrachově začíná Světový pohár v letech na lyžích

Lety na lyžích jsou i pro diváky jedním z nejvíce vzrušujících sportů. Hlavně tím, jak dlouho je skokan ve vzduchu a že uletí i přes 200 metrů. A když je špatné počasí, pak zase brnkáním na nervy, jestli se vůbec bude závodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Matura se raduje z premiérového triumfu ve SP v kariéře | Zdroj: ČTK

Nejlepší, i když jak se to vezme, na tom je, že na letech nikdy přesně nevíte, co vás vlastně čeká. Můžete na nich zažít naprosto úžasný víkend. Třeba jako když se v Harrachově závodilo na mamutu před dvěma lety.

Nedělní pódium Romana Koudelky jen vyšperkovalo povedené závody. Tehdy to navíc bylo jen den po vyčerpávajícím Turné 4 můstků, ze skokanů spadlo napětí a počasí nemohlo být lepší. A nejen diváci si to všechno užívali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Harrachov se chystá na Světový pohár v letech na lyžích

„To potěší strašně moc, když jsem viděl ty lidi, jak mi fandili. Mám tady rodinu. Diváci byli fantastičtí, doufám, že tady vyjdou i další závody a že se nám to tady bude dařit,“ pronesl tehdy Roman Koudelka.

A teď, aby se dal na modlení. Jeho samotného by sice mohl na stupních nahradit v životní formě skákající Jan Matura, ale ani on neovlivní počasí. Onen zmíněný víkend byl za posledních 21 let v Harrachově jediným, kdy se létalo podle plánu.

Jindy příliš foukal vítr nebo pršelo, případně obojí dohromady. A to se chystá podle předpovědního modelu i na dnešek. V kombinaci s mlhou a deštěm se sněhem. Otázkou tedy je, jestli se kvalifikace i s osmičkou Čechů po 18. hodině uskuteční.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme