Zájem o bitcoin vyvolává očekávání, že se ve Spojených státech blíží schválení bitcoinových ETF. Od začátku letošního roku si bitcoin připsal přes 120 procent.
Obraz namalovaný v roce 1932 zachycuje jednu z malířových milenek, múz a modelek, Francouzku Marie-Thérèse Walterovou. Vyvolávací cena podle aukční síně Sotheby's činila 120 milionů dolarů.
Ruskou měnu podporují rovněž vyhlídky na to, že centrální banka přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Minulý měsíc zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 1 procentní bod na 13 procent.
Dolar se během pondělního obchodování vůči rublu vyšplhal až na 102,3621 RUB/USD. Kolem 17.30 SELČ však ztrácel více než procento a nacházel se blízko 99,8 RUB/USD.
„Bylo sice prokázáno, že se stal skutek, pro který je obžalovaná stíhána, avšak ten nevykazuje všechny znaky žalovaného trestného činu,“ píše soud k verdiktu, který přináší server iROZHLAS.cz.
Rusko prozatím dokázalo nouzově zastavit pád rublu. „Nicméně co se týká strukturálních tlaků, tak ty se stále budují pro soustavné systematické oslabení ruského rublu,“ říká analytik Štěpán Hájek.
Americký dolar začátkem týdne poprvé od loňského jara překonal hranici sto rublů. Ruská centrální banka na to v úterý reagovala zvýšením základní úrokové sazby o 3,5 procentního bodu na 12 procent.
„Rubl se dlouho obchodoval na příliš silných úrovních a teď se tak nějak dostává tam, kam by se s ohledem na stav ruské ekonomiky dostávat měl,“ vysvětluje analytik společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler.
V pátek oznámený balík zvýšil hodnotu celkové vojenské pomoci Ukrajině od začátku ruské invaze v únoru 2022 na zhruba 39 miliard dolarů (asi 859 miliard korun).
Dolar je na ústupu. Možná. Někteří to říkají s nadšením, jiní s obavou. O odchodu od dolaru se v posledních měsících stále častěji mluví třeba na Blízkém východě.
Minulý měsíc Orlen oznámil, že ukončil svou poslední smlouvu s ruskou společností Tatněfť s tím, že to nemohl udělat dříve, aniž by riskoval ruskou žalobu za porušení podmínek smlouvy.
Bance First Republic se nepodařilo napravit škody způsobené chybnými investicemi a odlivem vkladatelů. Její pád přichází po bankrotech finančních ústavů Silicon Valley Bank a Signature Bank.
Drobné mince skupina nejméně deseti mužů oblečených v černých mikinách s kapucou prý ukradla minulý týden ve čtvrtek ráno z nákladního auta u nákupního střediska na severovýchodě Filadelfie.
Koruna postupně posiluje k oběma hlavním světovým měnám už od loňského podzimu. Letos v první polovině března pak zaznamenala koruna k měnám krátkodobé oslabení, to se v posledních týdnech zpevňuje.
Z Venezuely za posledních osm let odešlo do zahraničí přes šest milionů lidí. Emigrace tak mimo jiné způsobila, že na venkově zůstala řada osamělých žen, které musejí zastávat práci mužů.
„Finance jsou určené k vybudování kapacit našich spojenců k obraně proti zvýšené hrozbě ze strany Ruska a k náhradě vojenských kapacit, které Česko poskytla nebo poskytne Ukrajině,“ uvedl Sabet.
Skupinu, kterou reportéři odhalili, vede 50letý Tal Hanan, který nyní používá pseudonymem Jorge. Do voleb v různých zemích se patrně tajně vměšuje se svým týmem Jorge přes 20 let, píše The Guardian.
Plnou částku 754,6 milionu dolarů před zdaněním by výherce dostal, pokud by souhlasil s rozdělením do 29 ročních splátek. Po zdanění by výhra činila zhruba 747 milionů dolarů.
U nafty bude podle unijních činitelů strop činit 100 dolarů a u topných olejů 45 dolarů za barel. Opatření vstoupí v platnost v neděli, až jej členské země formálně schválí a potvrdí skupina G7.
Australská banka chce na lícové straně bankovky uctít kulturu a historii původních obyvatel kontinentu. Banka chce nový motiv nebo osobnost konzultovat s organizacemi Aboriginců.
Od loňského 11. listopadu, kdy FTX vyhlásila bankrot, hackeři z mezinárodní burzy FTX ukradli kryptoměny za 323 milionů dolarů. Z americké součásti FTX pak zmizely kryptoměny za 90 milionů USD.
Vývoz z Číny se zvýšil i navzdory slabší poptávce z Evropské unie a Spojených států a pandemickým omezením, které dočasně uzavřely Šanghaj a další průmyslová centra.
Přibližně polovina ropy, která byla v minulých letech dovážená do Česka, pocházela z Ruska. Liší se vlastnostmi a není možné ji v tuto chvíli úplně snadno nahradit.
Společnost Meta uvedla, že dohoda je v nejlepším zájmu komunity a akcionářů. Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp.