Národní muzeum si připomíná 205 let od založení. Vstupy budou zdarma

Národní muzeum si v sobotu připomíná 205 let od svého založení. Do všech jeho objektů v Praze i mimo hlavní město bude vstup zdarma, velké i menší návštěvníky čeká také doprovodný program.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fontána před Národním muzeem. Musela ustoupit stavbě metra. Na své místo se vrátila v roce 1995

Národní muzeum patří k nejstarším institucím v zemi | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Organizátoři připravili mimo jiné komentované prohlídky, filmové projekce, divadelní představení nebo dílny pro děti a další akce. Podrobnosti najdou zájemci na webu muzea. Výročí hodlá Národní muzeum slavit společně se svými návštěvníky po celý rok - otevře pět velkých výstav i Dětské muzeum.

Tělo nosorožce Súdána se po pěti letech vrací do Keni. V Národním muzeu zůstane vystavená jeho kostra

Číst článek

Národní muzeum patří k nejstarším institucím v zemi. Bylo založeno 15. dubna 1818 jako Vlastenecké muzeum z iniciativy několika významných příslušníků české šlechty. Budova Národního muzea v horní části Václavského náměstí v Praze byla slavnostně otevřena 18. května 1891.

V roce 2015 začala po několika odkladech její náročná a nákladná rekonstrukce, po níž se znovu otevřela v říjnu 2018. Národní muzeum je největší instituce svého druhu v zemi. Uchovává víc než 20 milionů sbírkových předmětů a spravuje 16 pražských i mimopražských muzejních objektů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme