Hlasy více než půl milionu voličů jsou závazek, řekl Fischer. Před druhým kolem podpořil Drahoše

Prezidentský kandidát Pavel Fischer do druhého kola podpořil Jiřího Drahoše. Svůj výsledek, který překročil deset procent hlasů, označil za fenomenální. Prezidentu Miloši Zemanovi neblahopřál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na prezidenta Pavel Fischer | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Drahoš podle Fischera přislíbil, že se zaměří na témata, která bývalý diplomat považuje za důležitá. To je například evropská spolupráce nebo otázka bezpečnosti.

Hilšer voličům slíbil, že nezmizí ze scény. Ve druhém kole by 'rozhodně vybral Drahoše'

Číst článek

Fischer při více než 99 procentech sečtených hlasů získal zhruba 10,2 procenta a skončil na třetím místě.

„Budu volit Jiřího Drahoše a vyzvu také ty, kteří mě podporovali, aby zvážili udělat stejný krok,“ sdělil Fischer. Dodal, že výsledek nad deset procent hlasů považuje z úspěch. „Výsledek je neuvěřitelný. Cítím obrovské očekávání a radost. I mezi lidmi, kde dříve nebyl zájem o politiku, najednou vidíme, že se pro něco zapálili, a to je pro mě fantastická zpráva,“ řekl.

Drahošovi už osobně poblahopřál k jeho výsledku a krátce spolu mluvili i o politických otázkách. Bývalý diplomat za klíčová témata považuje zahraniční vztahy a spolupráci v Evropě a také mezinárodní bezpečnost. Tato témata podle něj v předvolební debatě chyběla. „Pan profesor mě ubezpečil, že s nimi chce pracovat,“ dodal kandidát.

Na otázku, zda bude zvažovat kandidaturu v dalších prezidentských volbách, Fischer uvedl, že to je ještě příliš daleko. Hlasy více než půl milionu voličů však podle něj znamenají závazek a bude zvažovat další kroky, které na základě této podpory učiní.

Fischer spolu s desítkami svých podporovatelů sledoval sčítání hlasů v restauraci v budově bývalého Federálního shromáždění v Praze, kam kandidát dorazil po druhé hodině. Bývalý velvyslanec ve Francii v minulosti působil na Pražském hradě v týmu prvního českého prezidenta Václava Havla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme