Britský řidič kamionu vyhrál milion liber. Po dovolené se kvůli covidu rozhodl vrátit do práce

Steve Schiltz, řidič kamionu z Británie, vyhrál před třemi lety milion liber (nyní 29,4 milionu Kč) v loterii Euromillions. S manželkou si koupili nové auto a odjeli na dlouhou dovolenou na Maledivy. Poté se výherce opět vrátil za volant kamionu, kterým rozváží zboží pro obchod s potravinami.

Swansea Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská libra (ilustrační foto) | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Schiltz, kterému je 56 let, se rozhodl vrátit k původní profesi poté, co dostal dopis od britské vlády. S pandemií covidu-19 byl v Británii akutní nedostatek řidičů nákladních vozů, a vláda proto požádala lidi s potřebným řidičským oprávněním, aby pomohli.

Milionář výzvu vyslyšel, před kolegy ale své jmění zatajil. Práce ho těší a byl rád, že může své zemi pomoci, řekl v rozhovoru pro web The Mirror.

„Stal se ze mě klíčový pracovník a tak jsem dlouho neváhal. Byl jsem rád, že mohu pomoci. Je skvělé být zpět v práci. Navíc to znamená, že peníze z našeho bankovního účtu nemizí, ale naopak přibývají,“ řekl Schiltz.

Pracovat nepřestala ani jeho manželka Lesley, která působí jako školitelka ve zdravotnictví a sociální péči na volné noze. Svou práci má prý příliš ráda na to, aby s ní přestala. Jen si snížila úvazek na čtyři dny v týdnu.

Část peněz manželé investovali do budoucnosti svých šesti dětí a čtyř vnoučat. Sice už jednou vyhráli, ale sází dál. Pokud by se na ně štěstí usmálo podruhé, výhru chtějí věnovat charitativním organizacím.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme