Zachránil majitelku před smrtí. Kocour Theo se stal britskou kočkou roku

Bílému kocourovi Theovi byla ve čtvrtek posmrtně udělena cena pro britskou kočku roku. Theo se vyznamenal tím, že svou majitelku Charlotte Dixonovou nenechal usnout, když se jí v těle vytvořila krevní sraženina, kvůli níž by se už pravděpodobně neprobudila. Sám kocour pošel týden před předáním ocenění.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cenu za Thea v londýnském hotelu Savoy převzala Dixonová, pro kterou se celá událost stala ještě emotivnější, jelikož Theo se udílení nedožil. „Všechny kočky jsou skvělé, ale já Theovi vděčím za to, že jsem naživu,“ citoval ženu web deníku Daily Mail.

V Turecku učí plavat kočky. Vědci doufají, že se jim tak povede jedinečné plemeno zachránit

Číst článek

„Když jsem se jednou v noci probudila a bylo mi špatně, myslela jsem, že je to nějaká viróza. Byla jsem zmatená a rozechvělá, ale říkala jsem si, že bych se prostě měla vyspat,“ popsala Dixonová noc, kdy se jí v oběhovém systému utvořila krevní sraženina.

Theo ale ženu usnout nenechal. Šťouchal do ní tlapkou, skákal po ní a mňoukal. Po nějaké době zavolala matka Dixonové sanitku. Záchranář prý ihned poznal, že by mohlo jít o krevní sraženinu a řekl, že je dobře, že jsem neusnula, protože už bych se pravděpodobně neprobrala.

Theo byl díky této kuriózní formě pomoci vybrán jako kočka roku v konkurenci stovek dalších domácích mazlíčků. Vedlejší ceny získali například kocouři Arthur, který pomohl své majitelce překonat psychické problémy, nebo Toby, který dokáže u své majitelky detekovat nástup záchvatů plynoucích z neurologického onemocnění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme