Žalobci se neobávají, že Babiš jel do Švýcarska svého syna ovlivňovat

Státní zástupci nevidí důvod k vzetí Andreje Babiše do koluzní vazby v souvislosti s jeho cestou do Švýcarska za jeho synem. Týdeník Euro o tom informoval mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Reagoval tak na obavy z toho, že by Babiš mohl ovlivňovat svého syna jakožto doposud nevyslechnutého svědka v kauze Čapí hnízdo.

Praha (Aktualizováno: 18:29 18. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Andrej Babiš starší nemá uložen zákaz vycestování do zahraničí, může tedy z ČR vycestovat bez omezení,” řekl Cimbala pro Euro.

VIDEO: Tento rok jsem přišel dřív, vzkazuje Babiš. Brzy ráno odletěl za synem do Švýcarska

Číst článek

Žalobci mohou v případě podezření z ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků podat návrh na vzetí do vazby, mírnější možností je např. zákaz styku s určitými osobami.

V praxi by to znamenalo, že by Babiš mohl za svým synem vycestovat pouze v doprovodu orgánu činného v trestním řízení, vysvětluje týdeník Euro ve svém článku.

Cimbala postoj státního zastupitelství odůvodnil tím, že v daném případě nepostačuje pouze existence dosud nevyslechnutých osob, tedy Andreje Babiše ml., ale že je třeba shledat „konkrétní skutečnosti odůvodňující obavu, že obviněný bude ovlivňovat nebo jinak mařit objasňování skutečností rozhodných pro trestní řízení“.

K tomu podle žalobců nedošlo, i přestože premiér a jeho syn doposud prezentují odlišná stanoviska k vývoji v kauze Čapí hnízdo, shrnuje Euro.

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme