Bydlení a hypotéky

Lidí, kteří bydlí ve vlastním, přibývá. Na pořízení bytu nejčastěji využívají peněz ze stavebního spoření nebo hypoték. Přestože stát, vzhledem k nižším úrokovým sazbám, omezuje jejich podporu, očekává se, že zájem o bydlení ve svém neklesne. V Česku je nyní uzavřeno přes 40 tisíc hypotéčních smluv. Na to, zda se poptávka po vlastním bydlení promítá také do výše nájemného, se ČRo 1- Radiožurnál zeptal Milana Taraby, místopředsedy Sdružení nájemníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poplatky za byt | Foto: Autocamp Sedmihorky

Miloš Taraba připustil, že ano, protože jistý segment na trhu bydlení v České republice má naprosto volné, neboli smluvní nájemné a jsou to byty postavené v novostavbách, také volné byty, které jsou většinou v majetku jednotlivých vlastníků. Poukázal na možnost vyjednávat vše a cena hypotéky má takový dopad, že často požadované nájemné v minulosti ve vlastních bytech bylo vyšší, než částka hypotéky investovaná do bytu vlastního.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Taraba: nájemné a hypotéky

Renáta Prátová, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme