Bývalý asistent poslance VV tvrdí, že musel odevzdávat část platu

Věci veřejné mají znovu co vysvětlovat. Vratislav Vařejka, bývalý asistent poslance nejmenší vládní strany Otty Chaloupky, tvrdí, že musel právě Chaloupkovi odevzdávat část platu. Vyplývá to z nahrávek, které poskytl České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otto Chaloupka, poslanec Věcí veřejných | Foto: www.ottochaloupka.cz

Vratislav Vařejka, který pro Chaloupku pracoval jako asistent od loňského září, měl dostávat plat ve výši 35 tisíc, nechat si prý mohl ale jenom 10 tisíc.

Poslanec Chaloupka potvrdil, že si peníze bral, odmítá ale, že by šly do jeho vlastní kapsy. Používal je prý podle domluvy na volební kampaň strany a na charitu.

Vařejka ale v České televizi řekl, že to bylo jinak. „Mně bylo řečeno, že tyhle prostředky nepůjdou na domluvenou věc, ale budou využity pro jeho vlastní potřeby,“ tvrdí Vařejka.

Chaloupka popřel, že by se jednalo o korupci. „Definitivně to odmítám a budu to řešit dál. Budu to řešit asi žalobou, trestním oznámením, něčím takovým,“ řekl poslanec v televizi.

Asistent podal na poslance trestní oznámení pro zneužití pravomoci úřední osoby. Státní zastupitelství to nyní prošetřuje, zatím se podle České televize nechce k ničemu vyjadřovat.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme