Česká republika podepsala další úmluvy Rady Evropy

Velvyslanec České republiky při Radě Evropy ve Štrasburku Jiří Mucha podepsal další úmluvy této organizace. ČR tak podepsala novou konvenci proti korupci, úmluvu o regionálních jazycích a jazycích menšin a konvence na ochranu jatečných zvířat a ochranu obratlovců používaných k výzkumu a dalším vědeckým účelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konvence proti korupci je prvním pokusem definovat společná mezinárodní pravidla na poli občanského práva a boje proti korupci. Zaměřuje se například na náhradu škod způsobených korupcí veřejných činitelů a ochranu osob, které udají své zkorumpované zaměstnavatele.

Cílem úmluvy o regionálních jazycích a jazycích menšin je zabránit tomu, aby zanikly regionální jazyky nebo jazyky menšin, kterými hovoří v členských zemích RE milióny lidí a jejichž existence je podle RE ohrožena. ČR se tak zavázala, že po ratifikaci úmluvy bude nejen respektovat takové jazyky, ale také je podporovat a umožňovat jejich vyučování a že vytvoří orgány na ochranu zájmů regionálních jazyků a jazyků menšin, uvedla RE.

RE je politická organizace prosazující demokracii a lidská práva v Evropě. Sdružuje 41 zemí. Vznikla v roce 1949 a hlavní z jejích téměř 200 konvencí je Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod, kterou ČR ratifikovala v roce 1996.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme