Česká republika podepsala další úmluvy Rady Evropy

Velvyslanec České republiky při Radě Evropy ve Štrasburku Jiří Mucha podepsal další úmluvy této organizace. ČR tak podepsala novou konvenci proti korupci, úmluvu o regionálních jazycích a jazycích menšin a konvence na ochranu jatečných zvířat a ochranu obratlovců používaných k výzkumu a dalším vědeckým účelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konvence proti korupci je prvním pokusem definovat společná mezinárodní pravidla na poli občanského práva a boje proti korupci. Zaměřuje se například na náhradu škod způsobených korupcí veřejných činitelů a ochranu osob, které udají své zkorumpované zaměstnavatele.

Cílem úmluvy o regionálních jazycích a jazycích menšin je zabránit tomu, aby zanikly regionální jazyky nebo jazyky menšin, kterými hovoří v členských zemích RE milióny lidí a jejichž existence je podle RE ohrožena. ČR se tak zavázala, že po ratifikaci úmluvy bude nejen respektovat takové jazyky, ale také je podporovat a umožňovat jejich vyučování a že vytvoří orgány na ochranu zájmů regionálních jazyků a jazyků menšin, uvedla RE.

RE je politická organizace prosazující demokracii a lidská práva v Evropě. Sdružuje 41 zemí. Vznikla v roce 1949 a hlavní z jejích téměř 200 konvencí je Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod, kterou ČR ratifikovala v roce 1996.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme