V Českých Budějovicích se srazily posunovací lokomotivy, jeden ze strojvedoucích je zraněn

V Českých Budějovicích se v sobotu srazily dvě posunovací lokomotivy. Ani jedna z nich nevykolejila, jeden strojvedoucí byl ale lehce zraněn. Škoda přesahuje dva miliony korun. Příčiny nehody vyšetřuje Drážní inspekce.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: Český rozhlas

Podle dosavadního zjištění není vyloučena technická závada na lokomotivě, informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. V tomto týdnu je to už třetí mimořádná událost na železnici.

Lokomotivy se podle Drápala srazily v 5.45 a událost omezila provoz na trati. Škodu na lokomotivách inspekce vyčíslila na dva miliony korun a na infrastruktuře na 50 000 korun. „V důsledku srážky se lehce zranil strojvedoucí lokomotivy, která najela do stojící lokomotivy,“ doplnil Drápal.

Vedle sobotní srážky lokomotiv v Českých Budějovicích inspekce vyšetřuje z tohoto týdne i okolnosti událostí, které se staly na Vysočině a v Plzeňském kraji.

V úterý jel osobní vlak na Vysočině mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím několik kilometrů bez strojvůdce a v pátek rychlík z Prahy do Mnichova projel v Ejpovicích za Plzní na červenou a vjel na jinou trať. Strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Ani v jednom případě nebyl nikdo zraněn.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme