VIDEO: Nahradí roboti lidskou práci? O umělé inteligenci se debatovalo na jihlavském festivalu

Jak robotizace promění pracovní trh nebo politiku? Zničí společenské třídy? A jsme na rozvoj umělé inteligence připraveni? To jsou témata veřejné debaty, kterou Český rozhlas Plus vysílal z Jihlavy z Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů a kterou moderoval Michael Rozsypal.

Jihlava (Aktualizováno: 20:04 30. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozvání do jihlavské debaty přijali Milena Jabůrková, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy, bývalý premiér a eurokomisař Vladimír Špidla, dále Vladimír Mařík, vědecký ředitel a zakladatel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při ČVUT a Bohumil Kartous, expert na vzdělávání a vedoucí komunikace společnosti EDUin.

Jednou za dva až tři měsíce vyjíždí Český rozhlas Plus do některého z krajských měst a pořádá diskuze o aktuálních palčivých otázkách. Veřejnost má na těchto debatách příležitost potkat zajímavé hosty, jimž může pokládat dotazy a vyměňovat si názory. Publikum je od začátku debaty její aktivní součástí.

Český rozhlas Plus tak nabízí střet myšlenek a úhlů pohledu. Události a problémy dnešního světa a naší společnosti zasazuje do kontextu. Neklouže po povrchu, ale jde do hloubky a snaží se objevit nové obzory.

Datoví žurnalisté serveru iROZHLAS připravili interaktivní vizualizaci toho, jak by se robotizace mohla dotknout konkrétních pracovních pozic. Najdete ji zde:

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme