VIDEO: Nahradí roboti lidskou práci? O umělé inteligenci se debatovalo na jihlavském festivalu

Jak robotizace promění pracovní trh nebo politiku? Zničí společenské třídy? A jsme na rozvoj umělé inteligence připraveni? To jsou témata veřejné debaty, kterou Český rozhlas Plus vysílal z Jihlavy z Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů a kterou moderoval Michael Rozsypal.

Jihlava (Aktualizováno: 20:04 30. 10. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozvání do jihlavské debaty přijali Milena Jabůrková, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy, bývalý premiér a eurokomisař Vladimír Špidla, dále Vladimír Mařík, vědecký ředitel a zakladatel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při ČVUT a Bohumil Kartous, expert na vzdělávání a vedoucí komunikace společnosti EDUin.

Jednou za dva až tři měsíce vyjíždí Český rozhlas Plus do některého z krajských měst a pořádá diskuze o aktuálních palčivých otázkách. Veřejnost má na těchto debatách příležitost potkat zajímavé hosty, jimž může pokládat dotazy a vyměňovat si názory. Publikum je od začátku debaty její aktivní součástí.

Český rozhlas Plus tak nabízí střet myšlenek a úhlů pohledu. Události a problémy dnešního světa a naší společnosti zasazuje do kontextu. Neklouže po povrchu, ale jde do hloubky a snaží se objevit nové obzory.

Datoví žurnalisté serveru iROZHLAS připravili interaktivní vizualizaci toho, jak by se robotizace mohla dotknout konkrétních pracovních pozic. Najdete ji zde:

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme