Český rozhlas přinese více pořadů ze Slovenska

Ve vysílání Českého rozhlasu uslyšíme brzy více slovenských pořadů. Šéfové Českého a Slovenského rozhlasu totiž ve čtvrtek podepsali smlouvu o spolupráci. Nejméně tři roky si tak obě veřejnoprávní média budou podle generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka vyměňovat některé pořady. Upozornil, že jde o výměny nejrůznějších programových segmentů, od divadelních her až po hudební pořady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozhlasoví redaktoři | Foto: Jan Rosenauer

"Využívá se samozřejmě toho, že dosd neexistuje výraznější jazyková bariéra. Čili vše co oba rozhlasy vyrobí, jak jeden, tak druhý, a opačnému partneru se to hodí, je nabídnuto k výměně", zdůraznil Václav Kasík.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Kasík k dohodě se Slovenským rozhlasem

Dohoda tak obě instituce zavazuje například ke konzultačním setkáním, vzájemné výměně informací, hudební produkce a rozhlasových her. Umožňuje také stáže a pracovní pobyty redaktorů, techniků, řídících pracovníků i hudebních těles.

Oficiální dohodu o spolupráci uzavřeli zástupci obou rádií poprvé v roce 1997. Dokument platí po dobu tří let; pokud se ve vzájemných vztazích obou stanic nic nezmění, je automaticky prodloužen o dva roky.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme