Cikrt: Ministr zdravotnictví neuvažuje o odchodu z vlády

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek rozhodně neuvažuje o tom, že by odešel z vlády. Radiožurnálu to řekl jeho mluvčí Tomáš Cikrt. K odchodu vyzvali Julínka poslanec ODS Boris Šťastný a poslankyně Strany zelených Kateřina Jacques. Dnes se k nim přidal i končící středočeský hejtman Petr Bendl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Julínek | Foto: Štěpán Kotrba

Podle Petra Bendla přispěly Julínkovy kroky k porážce ODS v krajských volbách. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Cikrt říká, že Julínka čekají v příštích dnech důležitější věci než úvahy o možné demisi:

"Ministr zdravotnictví odstupovat nehodlá. Zítra se bude jednat o nedůvěře vládě, v sobotu proběhne další kolo senátních voleb - to jsou ty nejdůležitější body programu ministra na nejbližší dny."

Kritici přičítají volební prohru právě nespokojenosti občanů s poplatky ve zdravotnictví. Antimonopolní úřad dnes ale varoval před plánem ČSSD, podle kterého se mají poplatky v krajských nemocnicích hradit z regionálních rozpočtů.

Podle úřadu nemohou kraje takovýmto způsobem zvýhodňovat své nemocnice, protože by šlo o veřejnou podporu. O takovém systému by musela rozhodnout Evropská komise, vysvětlil šéf úřadu Martin Pecina.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme