Cikrt: Ministr zdravotnictví neuvažuje o odchodu z vlády

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek rozhodně neuvažuje o tom, že by odešel z vlády. Radiožurnálu to řekl jeho mluvčí Tomáš Cikrt. K odchodu vyzvali Julínka poslanec ODS Boris Šťastný a poslankyně Strany zelených Kateřina Jacques. Dnes se k nim přidal i končící středočeský hejtman Petr Bendl.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Julínek

Tomáš Julínek | Foto: Štěpán Kotrba

Podle Petra Bendla přispěly Julínkovy kroky k porážce ODS v krajských volbách. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Cikrt říká, že Julínka čekají v příštích dnech důležitější věci než úvahy o možné demisi:

"Ministr zdravotnictví odstupovat nehodlá. Zítra se bude jednat o nedůvěře vládě, v sobotu proběhne další kolo senátních voleb - to jsou ty nejdůležitější body programu ministra na nejbližší dny."

Kritici přičítají volební prohru právě nespokojenosti občanů s poplatky ve zdravotnictví. Antimonopolní úřad dnes ale varoval před plánem ČSSD, podle kterého se mají poplatky v krajských nemocnicích hradit z regionálních rozpočtů.

Podle úřadu nemohou kraje takovýmto způsobem zvýhodňovat své nemocnice, protože by šlo o veřejnou podporu. O takovém systému by musela rozhodnout Evropská komise, vysvětlil šéf úřadu Martin Pecina.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme