ČT: Neznámí útočníci hodili ve Zdibech zápalné lahve na dům romské rodiny

V noci z neděle na pondělí zaútočili neznámí žháři na romskou rodinu ve Zdibech u Prahy. K domu, kde rodina spala, hodili dvě zápalné lahve. Členům rodiny nic nestalo a požár se jim podařilo včas uhasit. O případu informovala Česká televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útok žhářů na dům ve Zdibech | Foto: Jana Huzilová

Podle televize pachatel hodil na zeď lahve se zatím nezjištěnou hořlavinou. Od ní se vzňala rozvodná skříň a požár zničil také několik párů bot, které pod ní byly.

"Švagr spal s manželkou a dětmi nahoře a slyšel něco rychle odjet, tak vyběhl ven a viděl hořet. Zavolal na mě a začali jsme všichni hasit. Bylo to cílené, jedna pod okno a jedna ke dveřím, aby člověk nemohl utéct," popsal útok v České televizi jeden ze členů postižené rodiny Martin Rybín.

Okolnosti případu vyšetřuje policie. Neznámý pachatel je podezřelý z pokusu o obecné ohrožení. "Nemáme potvrzeno ani vyloučeno, že by se jednalo o rasově motivovaný čin," řekl pro ČT mluvčí policie Praha-venkov Zdeněk Chalupa. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10.000 korun.

Podobný útok se stal před pěti týdny ve Vítkově na Opavsku. Do domu tehdy vletěly tři zápalné láhve, při požáru utrpěli popáleniny dvouletá dívka a její rodiče. Děvčátko stále zůstává ve vážném stavu v nemocnici.

Pachatele policie zatím nevypátrala, přestože už našla auto, které podle svědků těsně před požárem ulicí projelo. Policisté znají i jména lidí, kteří ve voze seděli. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by posádka měla se žhářským útokem něco společného. Zatím není ani zřejmé, zda měl tento útok rasový motiv.

Přečtěte si také:
Rodina z Vítkova dostala věci z humanitární sbírky
Policie: Žháři zaútočili na dům ve Vítkově třemi zápalnými předměty
Prezident otci popáleného děvčátka přerušil trest
Požár v domě romské rodiny ve Vítkově byl založen úmyslně
Dvouletá holčička je po útoku žhářů stále v kritickém stavu
Odstupující vláda má v plánu zabojovat proti extremismu
Při požáru domu se těžce popálila dvouletá dívka, policie nevylučuje útok žhářů

Martin Hromádka, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme