Další školy z celých Čech získaly certifikát ‚Férová‘

Jednu z cest řešení sociálních a etnických konfliktů prosazuje Liga lidských práv, která mimo jiné organizuje projekt nazvaný Férová škola. Zařízení s tímto certifikátem jsou otevřená všem dětem bez ohledu na původ a snaží se o individuální komunikaci s dětmi i rodiči. Dnes certifikáty získaly v pražském Karlíně další školy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romský klub Khamoro

Romský klub Khamoro | Foto: M. Kornmesser

„Vzdělávání je jednou z cest, které by měly do budoucna zabránit, aby napříště nedocházelo k podobným nepokojům, jaké nyní vidíme na severu Čech,“ potvrzuje koordinátorka projektu Férová škola Iva Pikalová.

Na Šluknovsku zatím žádná Férová škola není. „Ale například dnes byla certifikována základní škola v Mostě, takže i v takovýchto oblastech najdeme školu ochotnou vzdělávat všechny děti,“ upozorňuje Pikalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koordinátorka projektu Férová škola Iva Pikalová byla hostem poledních Ozvěn dne

Férová škola by měla být otevřená komunikaci se všemi rodiči, neměla by odmítat děti na základě toho, že nemá podmínky pro jejich vzdělávání, měla by individuálně pracovat s jakýmkoli dítětem. Tedy s dítětem sociálně či zdravotně znevýhodněným, s dítětem jiné národnosti a etnika.

„Škola, která se rozhodne k takové otevřenosti, musí mít také dostatečně fungující a ochotný pedagogický sbor,“ dodává Pikalová.

Lucie Maňourová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme