Demonstranti na Malostranském náměstí zablokovali dopravu, policistům přijeli na pomoc těžkooděnci

Protestující proti covidpasům a dalším protikoronavirovým opatřením v Praze na Malostranském náměstí ve středu v odpoledních hodinách zablokovali provoz tramvají a nereagovali na výzvy policie. Poté, co na policisty zaútočily desítky lidí, na místo dorazily posily ze speciální pořádkové jednotky. Demonstraci mimo jiné pořádal Volný blok a iniciativa Vraťme děti do škol. Protest trval do 18.30, kdy jej organizátoři z Volného bloku rozpustili.

Praha (Aktualizováno: 20:55 7. 7. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestující se dostali do konfliktu s policií u Malostranské besedy ve chvíli, kdy jeden muž zablokoval dopravu a nereagoval na výzvy policistů. Ti proti němu použili donucovací prostředky a omezili ho na osobní svobodě.

Situace byla dost nepřehledná. Policisty okamžitě obklopil dav protestujících a slyšet bylo jen skandování lidí: „Pusťte ho, pusťte ho“.

Policistům v uniformách pak museli na pomoc přijet těžkooděnci. Ty demonstranti označili za gestapo. Desítky lidí stály v silnicích a doprava byla na Malostranském náměstí zastavená v obou směrech.

Policisté demonstranty několikrát vyzvali, aby ze silnice odešli. Dav se pak okolo 15. hodiny začal pomalu rozestupovat. Podle policie se demonstrace odpoledne účastnilo 400 až 500 lidí.

Od rána lidé protestovali u poslanecké sněmovny, měli tam i velkoplošnou obrazovku a pódium.

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme