Děti z Ukrajiny přijedou na ozdravný pobyt k Orlické přehradě

Do středních Čech dorazí na ozdravný pobyt první turnus ukrajinských dětí. U Orlické přehrady stráví dva týdny. Čekají je výlety i jazykový kurz. Pobyt dětí s učiteli je součástí dlouhodobé pomoci Česka Ukrajině.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena, která uprchla před boji na východní Ukrajině, ve frontě na práci v ruském Krasnojarsku

Žena, která uprchla před boji na východní Ukrajině, ve frontě na práci v ruském Krasnojarsku | Zdroj: Reuters

Celkem se ve Středočeském kraji vystřídají tři turnusy, každý po třiceti dětech. Pocházejí z různých koutů Ukrajiny, z těch, které mají krajanský vztah k Česku i z oblastí postižených aktuálním konfliktem na východě země.

Program pro ně připravila Farní charita Příbram spolu s tamním gymnáziem. Počítá se v něm i s výukou češtiny, výletem na poutní místo Svatá hora nebo do hornického muzea.

Česko pomáhá Ukrajině dlouhodobě, v českých nemocnicích se například v rámci programu MEDEVAC léčilo několik desítek Ukrajinců zraněných při nepokojích v Kyjevě loni v únoru.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme