Ekologické hnutí Brontosaurus v ohrožení

Bývalý předseda ekologického Hnutí Brontosaurus z Jeseníku Ivan Filipčuk je ve vazbě. Vyšetřovatel ho obvinil z porušování práv při správě cizího majetku, zpronevěry a podvodu. Podle policie podepisoval pro hnutí nevýhodné smlouvy. Nenakládal dobře ani s granty ministerstva školství a hnutí hrozí, že už žádný nedostane.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celková škoda, kterou má bývalý předseda jesenického hnutí Brontosaurus na svědomí, je prozatím vyčíslena na téměř 700 tisíc korun. Policie mu prokázalo rozsáhlou hospodářskou trestnou činnost. Severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková potvrdila, že bývalý předseda ekologického sdružení také prováděl v účetnictví takové kroky, ze kterých jednoznačně profitoval. Do účetnictví zahrnul a proplatil vyfakturovanou fiktivní činnost firmy, která nesla jeho jméno, za poradenské služby v oblasti účetnictví a daní. Vyplacenou částku si ponechal.

Policii na podezřelé aktivity Ivana Filipčuka upozornili samotní představitelé hnutí Brontosaurus. Celorepublikový předseda hnutí Antonín Tomek připouští, že aféra může mít na Brontosaury velmi negativní dopad. Hnutí Brontosaurus ihned po propuknutí aféry zpřísnilo kontrolu hospodaření.

Bývalý předseda jesenické pobočky si však také nechal dotace, které ekologické sdružení dostalo od ministerstva školství. Nyní hrozí, že Brontosauři od ministerstva už žádné peníze nedostanou. Právě na těchto dotacích je ovšem hnutí existenčně závislé.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme