Exekutoři začali zabavovat Fischerův majetek

Do pražského bytu bývalého senátora Václava Fischera ve Zlatnické ulici v Praze dorazili ráno exekutoři a začali sepisovat jeho majetek. Exekuci nařídil soud kvůli údajným Fischerovým dluhům v celkové výši téměř 400 miliónů korun. Ty z něj chtějí vymoci dvě společnosti podnikatele Karla Komárka, který před časem ovládl Fischerovu cestovní kancelář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Fischer | Foto: Jan Rosenauer

Více než 229 milionů korun vymáhá po Fišerovi společnost K&K Capital Group, dalších 162 miliónů chce zabavením majetku vymoci společnost Atlantik IB. Obě přitom patří podnikateli Komárkovi, díky jehož intervenci byla před více než rokem a půl zastavena první exekuce na Fischerův majetek.

Fischer dnes Radiožurnálu řekl, že Komárkovi rozhodně nic nedluží a s pohledávkami nemá nic společného. "Byl jsem pouze ručitelem za úvěry firem, které patří panu Komárkovi, a pan Komárek nyní ze mě vymáhá peníze, které dluží jeho firmy," prohlásil Ficher. Dohody s Komárkem podle něj slibovaly zrušení všech jeho osobních ručení a garancí.

Mluvčí společnosti K&K Capital Group Marie Schorchtová Fischerovo tvrzení ostře odmítá. Podle ní se Fischer v notářském zápisu už v roce 2003 zavázal osobně splatit všechny dluhy, které vznikly v souvislosti s jeho podnikáním. "Zavázal se notářským zápisem z 9. září 2003, že své dluhy uhradí. Do dneška to neudělal, takže exekuce je jeden z nástrojů, jak se domoci dluhů," uvedla mluvčí.

Schorchtová již dříve řekla, že pohledávky, kvůli kterým je nyní vedena exekuce, jsou pohledávkami fyzické osoby Václava Fischera, nikoliv firem, které kdysi ovládal. "Společnosti Václava Fischera dlužily a měly ještě další pohledávky u dalších dodavatelů. Protože Václav Fischer odmítl dále investovat do společností, byly tyto pohledávky uhrazeny díky neplánovaným investicím firem pana Komárka."

Během dnešní exekuce byl podle informací Radiožurnálu sepisován hlavně osobní movitý majetek Václava Fischera. Fischer však kromě toho vlastní také 75procentní podíl v leasingové společnosti se sídlem v Německu. Právě ta je vlastníkem letadel, které si pronajímá Komárkova Fischer Air.

V současné době je Fischer v Německu, ale o ranní exekuci ví. "Byl jsem informován, že dnes exekutoři skutečně hrozili vylomením dveří mého pražského bytu, proto byli správou domu do bytu vpuštěni. Jak dál exekuce proběhla, nevím," doplnil Fischer. Zařízení bytu přitom podle něho zabavit nemohou, protože jde o vlastnictví správy domu.

Exekuci ze strany Komárkových firem považuje Ficher za loupež. "Poté, co se Komárek v roce 2003 zmocnil mých společností, nyní se pokouší zmocnit zbytku mého majetku," řekl. Jeho majetek podle něho není v ČR dostatečně právně ochráněn, a proto připravuje se svými hamburskými právníky mezinárodní ochranu před kroky Komárkových firem.

Samotná exekuce byla podle dobře informovaného zdroje Radiožurnálu neúspěšná. Exekutoři totiž prý byli majitelkou domu, ve kterém Fischer bydlí - a zároveň sestrou Václava Fischera - posláni do bytu, ve kterém nebylo téměř co zabavit.

Martin Hromádka, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme