Hasiči zabránili na Vsetínsku ekologické havárii

V Liptále na Vsetínsku dnes hasiči zabránili ekologické havárii. Zlikvidovali více než tisíc litrů nafty, která unikla asi ze čtyř kamionů odstavených na parkovišti u místní čerpací stanice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cisterna | Foto: uzitkovavozidla.cz

Nebezpečná tekutina podle mluvčího hasičů Ivo Mitáčka vytekla poté, co neznámý pachatel úmyslné poškodil hadice palivového vedení. Dodal, že zásah hasičů trval tři hodiny. Případ šetří policie. "Prioritou hasičů bylo zabránit stečení paliva do blízké kanalizace a svodových kanálů," uvedl Mitáček.

Během první hodiny spotřebovali přes dvě stě kilogramů sorbentu ze tří zásahových vozů. To nestačilo a velitel zásahu si nechal poslat dalších nejméně tři sta kilogramů absorpčních látek. Na utěsnění poškozených palivových hadic použili hasiči těsnící pásky a tmely. Další nafta byla zachytávána do sběrných nádob. Byla dohodnuta také likvidace spotřebovaných sorbentů a další bezpečnostní opatření. "Znečištěná plocha měla asi padesát krát dvacet metrů," dodal Mitáček.

Věra Hotařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme