Helena Čermáková si na verdikt soudu ještě počká

Verdikt v kauze "Čermáková" nepadl u středočeského krajského soudu ani dnes. Případ je odročen na 12. prosince. Kladenský okresní soud poslal sedmadvacetiletou Helenu Čermákovou už dvakrát na tři roky za mříže za to, že zavinila smrt své pětileté dcery Terezky. Čermáková byla odsouzena za úmyslné ublížení na zdraví, státní zástupkyně se ale odvolala, protože rozsudek považovala za nepřiměřený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Čermáková | Foto: Stanislav Zbyněk

Podle rozsudku kladenského soudu Helena Čermáková zanedbala péči o dceru, která se za nevyjasněných okolností napila alkoholu a upadla do těžké opilosti. Matka ji poté zřejmě ve spaní zalehla. Tělo mrtvé holčičky poté ukryla v základech hájenky a zapálila.

Krajský soud dnes nejprve zevrubně zopakoval všechna známá fakta o případu Heleny Čermákové a její dcery Terezky. Poté státní zástupkyně navrhla senátu, aby zrušil rozsudek Okresního soudu v Kladně a případ sám rozhodl či doplnil důkazní řízení o výpověď toxikologa. Naopak obhájce Čermákové Ladislav Schuster požadoval zproštění obžaloby nebo maximálně podmínečný trest pro svou klientku za ublížení na zdraví. Kvůli výpovědi soudního lékaře však bylo líčení odročeno na 12. prosince.

Po malé Tereze Čermákové loni v létě pátraly stovky policistů. Matka zprvu tvrdila, že dcera zmizela z dětského hřiště v Kladně.

Naděžda Hávová, Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme