Horská služba hledá v Turecku ztraceného Čecha

Sedm záchranářů z krkonošské Horské služby odletělo v pátek do Turecka pátrat po ztraceném českém turistovi. Devětapadesátiletý muž je nezvěstný od 2. července. Akci zorganizovala jeho manželka poté, co pátrací akce turecké armády a policie byla neúspěšná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turecké hory | Foto: Alpina

Pohřešovaný turista zmizel v okolí horské vesnice Ortakent na jihozápadě země. Své ženě poslal 2. července zprávu, že zdolal vrchol v pohoří Pazar. Od té doby se neozval.

"Několik dobrovolných členů Horské služby odjelo ze čtvrtka na pátek do oblasti Bodrumu, kde se spolu s místními vojáky a policií účastní pátrání po pohřešovaném českém turistovi," řekl Radiožurnálu náčelník Horské služby Jiří Brožek.

Čeští záchranáři se podle Brožka účastní pátrání v rámci svého volna. Záchrannou akci financuje sama manželka pohřešovaného, která zároveň přímo na místě osobně zprostředkovává servis pátracím skupinám.

V sobotu se uskutečnila první schůzka jednotlivých pátracích týmů. Čeští záchranáři by měli v Turecku zůstat do čtvrtka. Práci jim komplikují vysoké teploty a vlhkost vzduchu, kvůli kterých mohou organizovat pátrání jen v brzkých ranních hodinách.

Úrazy, zmizení či smrt českých turistů v cizině nejsou neobvyklé. V sobotu zemřel při túře ve slovenské Velké Fatře čtyřiašedesátiletý Čech. Počátkem července zase zahynul český horolezec v rakouských Alpách. V Chorvatsku o letošní dovolené zemřelo údajně již devět Čechů.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme