Horská služba hledá v Turecku ztraceného Čecha

Sedm záchranářů z krkonošské Horské služby odletělo v pátek do Turecka pátrat po ztraceném českém turistovi. Devětapadesátiletý muž je nezvěstný od 2. července. Akci zorganizovala jeho manželka poté, co pátrací akce turecké armády a policie byla neúspěšná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turecké hory | Foto: Alpina

Pohřešovaný turista zmizel v okolí horské vesnice Ortakent na jihozápadě země. Své ženě poslal 2. července zprávu, že zdolal vrchol v pohoří Pazar. Od té doby se neozval.

"Několik dobrovolných členů Horské služby odjelo ze čtvrtka na pátek do oblasti Bodrumu, kde se spolu s místními vojáky a policií účastní pátrání po pohřešovaném českém turistovi," řekl Radiožurnálu náčelník Horské služby Jiří Brožek.

Čeští záchranáři se podle Brožka účastní pátrání v rámci svého volna. Záchrannou akci financuje sama manželka pohřešovaného, která zároveň přímo na místě osobně zprostředkovává servis pátracím skupinám.

V sobotu se uskutečnila první schůzka jednotlivých pátracích týmů. Čeští záchranáři by měli v Turecku zůstat do čtvrtka. Práci jim komplikují vysoké teploty a vlhkost vzduchu, kvůli kterých mohou organizovat pátrání jen v brzkých ranních hodinách.

Úrazy, zmizení či smrt českých turistů v cizině nejsou neobvyklé. V sobotu zemřel při túře ve slovenské Velké Fatře čtyřiašedesátiletý Čech. Počátkem července zase zahynul český horolezec v rakouských Alpách. V Chorvatsku o letošní dovolené zemřelo údajně již devět Čechů.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme